Hetkellinen häiriö rakossa?

heiddoss

Kesti noin kolme viikkoa järkyttävä paineentunne rakossa ja ei pystynyt rentoutumaan ollenkaan, kunnes pikkuhiljaa se alkoi lähteä pois.Ensiksi pariksi tunniksi, sitten seisoessa ei tuntunut enää kun vain maatessa.Ja sitten paineentunne lähti että tuntui todella lievänä hetken aikaa...ja nyt ei ole tuntunut enää viikkoihin.2 kertaa virtsakokeet otettiin ei verta, ei bakteereja, eikä muutakaan ylimääräistä.

Ongelmahan oli se että rakko reagoi pieneen virtsamäärään tolla tunteella.Ei tarvinnut olla kuin pari tippaa olla niin heti tuli järkyttävä paine, ja kun kävi vessassa niin se lakkasi muutamaksi minuutiksi.Kävin 9kk sitten kokovatsan ultrassa muiden syiden takia ja silloin rakko ja virtsatiet ultrattiin tietysti myös ja normia näytti.

Kai rakkoon tuli joku hetkellinen toiminnallinenhäiriö, kun ei pidempään kestänyt?Ja olen 18vuotias miespuolinen näin mainitakseni.

2

859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eturauhastulehdusta

      se aiheuttaa vittumaisia,erilaisia oireita.

    • heiddoss

      Sen eturauhasen eikä ollut kipeä ollenkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      259
      2737
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      17
      2197
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      339
      1944
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      105
      1659
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      97
      1605
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      208
      1313
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1220
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      26
      1149
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      51
      1110
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      75
      1083
    Aihe