ladotaanko TS kännissä

Kotiini on tullut TS aina. Nyt on vakavasti harkittava asiaa, koska lehden taso laskee jatkuvasti. Tänään ilmestynyt TS on kyllä kaikkien aikojen pohjanoteeraus. Juttujen taso on huono ja ladonta on huitaistu aivan peräseinästä. Ladotaanko lehti kännissä? Menikö kaikki voimat viikonloppuna?
7497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mutta jos haluat nähdä päivästä ja viikosta toiseen kännissä duunatut sivut, niin tutustupa sellaiseen lehteen kuin Ilta-Sanomat.

Äänestä

Ne sivut sentään toimivat toisin kuin TS:n.

Äänestä
  • TODEN TOTTA. KATSOIN ESIM. SIVUN 8. ONKO TÄSMÄLÄÄKE JUTTU ILMOITUS VAI MAINOS? SEKAVAA JA ONNETONTA TYÖTÄ HUIPPUKONEILLA.

    Äänestä

  • Minulla ei ole ollut ongelmia TS:n verkkosiivujen kaa. Ennemmin Suomi 24 Keskustelusivut tökkii tuon tuosta.

    Äänestä

olen miettinyt aivan samaa parin viime kuukauden aikana. Siinä lehdessä ei ole mitään lukemista ja artikkelit typeriä! Kuka tahansa vois mennä suoltamaan samanlaista tekstiä, mitä viime aikoina nähty.

Äänestä
  • Ei oo.

    Äänestä

  • Hesarista ei ole muuta kuin positiivista kerrottavaa. Kirjoitustyyli on TS:n jälkeen ihanaa luettavaa. Jos joku kaipailee niitä "paikallisuutisia", niin eiköhän ilmaisjakelulehdet ja netti riitä siihen. Ja ne paikallismarketeiden tarjouksetkin löytyvät usein netistä. TS saa minun puolestani jatkaa lukijoita aliarvostavaa linjaansa,tilaajia varmasti riittää. Jotkut tyytyvät vähempään, mutta ainakin itse haluan vastinetta rahoilleni.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


aivan perseinästä kirjoitti:

Kotiini on tullut TS aina. Nyt on vakavasti harkittava asiaa, koska lehden taso laskee jatkuvasti. Tänään ilmestynyt TS on kyllä kaikkien aikojen pohjanoteeraus. Juttujen taso on huono ja ladonta on huitaistu aivan peräseinästä. Ladotaanko lehti kännissä? Menikö kaikki voimat viikonloppuna?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu