haluaisin kokeilla poikaystäväni kanssa peppuseksiä mutta yrityksistä huolimatta mieheni ei mahdu sisääni vaikka liukastettakin on käytetty. kertokaa miten onnistuis??
kertokaa...
heli
98907
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sano poikaystävälle, että työntää sinne sun tuhkaluukkuun liukasteen kanssa ensin jotain ohuempia esineitä tahi sormia pienimmästä isompaan...sitten voi jatkaa esim. kurkulla ja sittenpä se kaverin mela jo varmaan meneekin sisään ilman ongelmia...sladdin pitäis seistä myös aika terhakasti, että hommasta tulee yhtään mitään...löysää munaa voi vielä jotenkuten tunkea pilluun, mutta hanuriin se sitten ei kyllä kovin helposti puolivelttona enää menekkään.
Joo…aikani oon seuraillu peppuseksi-keskustelua ja nähny jos minkälaista kommenttia ja ”varmaa tietoa”. Mikähän siinä on että ko asia aiheuttaa niin paljon puhetta, tarkoitan enemmänkin negatiivista, pakkoko sitä on joka asiaa kommentoida. Ymmärrän tietysti myöskin seelaisia mielipiteitä, mut sitä en ymmärrä että aletaan asiattomuuksiin(kakarat?). Itse olen reilut 3-kymppinen mies ja pidän anaaliseksistä, mutta VAIN jos partnerikin siitä pitää. Ei se oo itsetarkoitus vaan kiva lisä kokonaisen aktin aikana. Ja se mikä mua siinä kiinnostaa on lähinnä sen visuaalinen puoli, ei niinkään tiukkuus tai muu sellainen. Se vaan on niin kiihottavan näköistä kun elin uppoaa pakaroiden väliin, peili kun on mukana niin näkee paremmin. Ja edelleen korostan, että toisenkin täytyy olla touhussa mukana ja haluta sitä. Yleensä mukana on ollu sauva, tai ainakin sormet täyttämässä toista reikää. Eli naiset jotka on halunneet (EI siis suostuneet) on heillä ollut mukana fantasiana toinen mies mukana. Mulle sopisi sekin, ja se liitty taas siihen että mua ei mikään muu kiihota kuin kiihottunut nainen ja se EI oo sitä että oujee oompa hyvä ku toi on niin kiihottunu. Se vaan on niin että muhun erittyy jotain merkillistä kemiaa kun nainen kiihottuu ja näyttää sen. Tekniikasta sen verran et ku täällä on ollu puhetta liukasteista,niiden merkeistä ja käyttääkö kondomia vai ei; liukasteeksi käy erittäin hyvin alan liikkeissä myytävät liukasteet tai vaseliini taikka niveakin kun ei ole muuta ollu saatavilla. Itse en ole yrittänytkään esim syljen avulla, liukasteita on eri tuoksuisia(ja makuisia) mikä ei oo ainakaan haitannu. Liukastetta vaan kepin päähän ja sormilla reikään, niin alkuvaikeuden jälkeen kun on muljahtanut sisään, voi varovasti alkaa liikkeen mutta HUOM naisen ehdoilla! Ja itse olen ehdottomasti kortsun puolesta puhuja jo hygieenisyydenkin vuoksi, mutta myöskin sen vuoksi että uuden kortsun vaihtamalla voi vaihtaa reikääkin taikka vaikka suuseksiin välillä. Kortsuja saatta kulua yhden aktin aikana, mutta on se sen arvoista. Edellan korostan miehille että anaaliseksissä mennään naisen ehdoilla. Joku aika sitten mulla oli tapaus kuka ei muuta halunnutkaa kuin anaaliseksiä, siis lopuksi. Hän sanoi että anaaliorgasmi on huikeasti parempi kuin ”normaali” klitorisorgasmi. Mulle se sopi, eikä se ollu pelkästään sitä, vaan tunnin aktin aikana ehti paljon muutakin, kortsu vaan vauhtoon(tai paljaalla toiseen reikään). Eli ei muutakuin nauttimaan anaaliseksillä tai ilman, pääasia että naista kunnioitetaan ja hänen halujaan. Ilman mitään pullisteluja, voin sanoa itseäni suht kokeneeksi myöskin anaaliseksissä ja annan mielelläni neuvoja ja vinkkejä muillekin. Antoisaa kesän loppua
Selvennän tekstiäsi hieman luettavampaan muotoon, Eihän tuollaista yhteen pötköön kirjoitetua pirukaan viitsi lukea!!!!!!!!
>Joo…aikani oon seuraillu peppuseksi-keskustelua ja nähny jos minkälaista kommenttia ja ”varmaa tietoa”.
Mikähän siinä on että ko asia aiheuttaa niin paljon puhetta, tarkoitan enemmänkin negatiivista, pakkoko sitä on joka asiaa kommentoida.
Ymmärrän tietysti myöskin seelaisia mielipiteitä, mut sitä en ymmärrä että aletaan asiattomuuksiin(kakarat?).
Itse olen reilut 3-kymppinen mies ja pidän anaaliseksistä, mutta VAIN jos partnerikin siitä pitää.
Ei se oo itsetarkoitus vaan kiva lisä kokonaisen aktin aikana.
Ja se mikä mua siinä kiinnostaa on lähinnä sen visuaalinen puoli, ei niinkään tiukkuus tai muu sellainen. Se vaan on niin kiihottavan näköistä kun elin uppoaa pakaroiden väliin, peili kun on mukana niin näkee paremmin.
Ja edelleen korostan, että toisenkin täytyy olla touhussa mukana ja haluta sitä. Yleensä mukana on ollu sauva, tai ainakin sormet täyttämässä toista reikää.
Eli naiset jotka on halunneet (EI siis suostuneet) on heillä ollut mukana fantasiana toinen mies mukana. Mulle sopisi sekin, ja se liitty taas siihen että mua ei mikään muu kiihota kuin kiihottunut nainen ja se EI oo sitä että oujee oompa hyvä ku toi on niin kiihottunu. Se vaan on niin että muhun erittyy jotain merkillistä kemiaa kun nainen kiihottuu ja näyttää sen.
Tekniikasta sen verran et ku täällä on ollu puhetta liukasteista,niiden merkeistä ja käyttääkö kondomia vai ei; liukasteeksi käy erittäin hyvin alan liikkeissä myytävät liukasteet tai vaseliini taikka niveakin kun ei ole muuta ollu saatavilla.
Itse en ole yrittänytkään esim syljen avulla, liukasteita on eri tuoksuisia(ja makuisia) mikä ei oo ainakaan haitannu.
Liukastetta vaan kepin päähän ja sormilla reikään, niin alkuvaikeuden jälkeen kun on muljahtanut sisään, voi varovasti alkaa liikkeen mutta HUOM naisen ehdoilla!
Ja itse olen ehdottomasti kortsun puolesta puhuja jo hygieenisyydenkin vuoksi, mutta myöskin sen vuoksi että uuden kortsun vaihtamalla voi vaihtaa reikääkin taikka vaikka suuseksiin välillä.
Kortsuja saatta kulua yhden aktin aikana, mutta on se sen arvoista.
Edellan korostan miehille että anaaliseksissä mennään naisen ehdoilla.
Joku aika sitten mulla oli tapaus kuka ei muuta halunnutkaa kuin anaaliseksiä, siis lopuksi.
Hän sanoi että anaaliorgasmi on huikeasti parempi kuin ”normaali” klitorisorgasmi.
Mulle se sopi, eikä se ollu pelkästään sitä, vaan tunnin aktin aikana ehti paljon muutakin, kortsu vaan vauhtoon(tai paljaalla toiseen reikään).
Eli ei muutakuin nauttimaan anaaliseksillä tai ilman, pääasia että naista kunnioitetaan ja hänen halujaan.
Ilman mitään pullisteluja, voin sanoa itseäni suht kokeneeksi myöskin anaaliseksissä ja annan mielelläni neuvoja ja vinkkejä muillekin. Antoisaa kesän loppua
Eipä tuo sinunkaan jaottelusi ollut sen selkeämpi, joten laitetaampas vielä kerran teksti selkeään muotoon:
------------------------
Joo…aikani oon seuraillu peppuseksi-keskustelua ja nähny jos minkälaista kommenttia ja ”varmaa tietoa”.
Mikähän siinä on että ko asia aiheuttaa niin paljon puhetta, tarkoitan enemmänkin negatiivista, pakkoko sitä on joka asiaa kommentoida.
Ymmärrän tietysti myöskin sellaisia mielipiteitä, mut sitä en ymmärrä että aletaan asiattomuuksiin(kakarat?).
Itse olen reilut 3-kymppinen mies ja pidän anaaliseksistä, mutta VAIN jos partnerikin siitä pitää. Ei se oo itsetarkoitus vaan kiva lisä kokonaisen aktin aikana.
Ja se mikä mua siinä kiinnostaa on lähinnä sen visuaalinen puoli, ei niinkään tiukkuus tai muu sellainen. Se vaan on niin kiihottavan näköistä kun elin uppoaa pakaroiden väliin, peili kun on mukana niin näkee paremmin.
Ja edelleen korostan, että toisenkin täytyy olla touhussa mukana ja haluta sitä. Yleensä mukana on ollu sauva, tai ainakin sormet täyttämässä toista reikää. Eli naiset jotka on halunneet (EI siis suostuneet) on heillä ollut mukana fantasiana toinen mies mukana.
Mulle sopisi sekin, ja se liitty taas siihen että mua ei mikään muu kiihota kuin kiihottunut nainen ja se EI oo sitä että oujee oompa hyvä ku toi on niin kiihottunu.
Se vaan on niin että muhun erittyy jotain merkillistä kemiaa kun nainen kiihottuu ja näyttää sen.
Tekniikasta sen verran et ku täällä on ollu puhetta liukasteista,niiden merkeistä ja käyttääkö kondomia vai ei; liukasteeksi käy erittäin hyvin alan liikkeissä myytävät liukasteet tai vaseliini taikka niveakin kun ei ole muuta ollu saatavilla.
Itse en ole yrittänytkään esim syljen avulla, liukasteita on eri tuoksuisia(ja makuisia) mikä ei oo ainakaan haitannu. Liukastetta vaan kepin päähän ja sormilla reikään, niin alkuvaikeuden jälkeen kun on muljahtanut sisään, voi varovasti alkaa liikkeen mutta HUOM naisen ehdoilla!
Ja itse olen ehdottomasti kortsun puolesta puhuja jo hygieenisyydenkin vuoksi, mutta myöskin sen vuoksi että uuden kortsun vaihtamalla voi vaihtaa reikääkin taikka vaikka suuseksiin välillä. Kortsuja saatta kulua yhden aktin aikana, mutta on se sen arvoista.
Edelleen korostan miehille, että anaaliseksissä mennään naisen ehdoilla.
Joku aika sitten mulla oli tapaus kuka ei muuta halunnutkaa kuin anaaliseksiä, siis lopuksi. Hän sanoi että anaaliorgasmi on huikeasti parempi kuin ”normaali” klitorisorgasmi.
Mulle se sopi, eikä se ollu pelkästään sitä, vaan tunnin aktin aikana ehti paljon muutakin, kortsu vaan vauhtoon(tai paljaalla toiseen reikään).
Eli ei muutakuin nauttimaan anaaliseksillä tai ilman, pääasia että naista kunnioitetaan ja hänen halujaan.
Ilman mitään pullisteluja, voin sanoa itseäni suht kokeneeksi myöskin anaaliseksissä ja annan mielelläni neuvoja ja vinkkejä muillekin.
Antoisaa kesän loppua
------------------------
Hyvä kommentti. Olet selvästi Mies isolla M:llä ja kunniotat kumppaniasi ja hänen halujaan. Olen myös seuraillut tätä palstaa ja törmännyt ties minkälaisiin kirjoituksiin siitä, kuinka miehet tai paremminkin pojat nauttivat "pikkutyttöjen" vastahankaisuudesta ja naisten puoliväkisin vonkaamisesta. Todellisen miehen ei tarvitse sellaiseen tyytyä, koska häntä halutaan ihan muista syistä ja hän myös saa kokea sen. Kaikki naiset eivät pidä anaaliseksistä, sillä meitä on niin moneen junaan lähtijöitä. Seksin pitäisi olla kuin hyvän ravintolan ruokalista, jolta voi tilata mieleistänsä nautintoa, ei mikään suoritusten keräilypiste tai pakonomainen pulla.
...nytmunkin elämä helpottuikerta heitolla
ns. ratsastamaan.
Saat itse omalla painollasi työntää sitä sisälle, tiedät itse jos sattuu tms. ja voit vetäytyä pois.
Muista ensin vaikka pieni sormileikki, vähän avataksesi sitä tuhkaluukkuas.
Anaaliseksi sitäpaitsi on paskaista hommaa...
Ei perhana, siinähän katkee molo
Huoh. Mua pääsääntöisesti ihmetyttää vastaukset. Ei olla koskaan tehty
- "suolihuuhtelua",
- "ihme anuksenvenytysharjoituksia"
- "voitelua"
Toki
a) liukkaria kannattaa käytää, jos tuntuu siltä ja
b) jos peräsuolessa on paska odottelemassa, niin kannattaa käydä paskalla ja
c) jos kalu ei jännityksessä perseeseen mahdu, niin kannattaa ehkä olla kiihottuneempi ja
d)välttää miehekästä kertasurvaisua jne.
Aivan kiimaisella maalaisjärjellä kalu b-rappuun, jos tilanne on suotuisa ja molemmat sitä haluavat.