Muita työttömiä odottajia?

Löytyykö teitä? miten saatte päivät kulumaan? mulla tuli tänään täyteen 30 rv.
6561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

terve!!

täällä olisi ainakin yksi.

Kyllä mulla aika kuluu kotihommien parissa jne.

Olen raskaana nyt 23 6 eli huomenna alkaa 24 viikko.
Raskauden alussa mulla oli kovat selkä kivut joten en voinut tehä töitä ja sitten sairastan vielä nivelreumaa niin se on ollut pahana niin olen ollut sitten vaan työttömänä kotona.

Raskaus itessään mennyt mukavasti!
Entäpä sinulla??

Äänestä
  • Mä oon ollu työttömänä koko raskauden ajan jos nyt ei lasketa työharjoittelua joka loppu vuoden vaihteessa. Olin sillon keittiöllä hommissa ja selkään sattu tosi paljon ku piti nostella kaikkea painavaa, mut kivut loppu sit ku harjotteluki loppu.
    Mulla on menny tää raskaus kai ihan hyvin. Välillä vaan meinaa supistaa, mut kai se kuuluu asiaan. Huomenna onneks lääkäri niin tietää vähän et onko kohdunsuu vielä kiinni ym.
    Niin täällä kotona ei nyt hirveästi hommia oo, paitsi mitä nyt pitää lapsen isälle ruokaa tehä sun muita kotihommia.. Tekis mieli vähän mennä ulkoilemaanki, mutta täällä ainaki on niin luikasta ettei oikeen viiti.
    Ekaa muuten odoten ja on vielä tässäkin vaihessa sellanen olo ettei mulla ikinä lasta oo, en tiedä mistä johtuu.. Kovasti se kyllä potkii ja koko ajan painaa kylkiluihin, joka vähä hankaloittaa olemista.
    Mutta ihan mukavasti päivät yleensä menee ku nukun aika myöhään ja sit laitan ruoat sun muut ja sit äijä jo tuleeki töistä ja siinä se ilta yleensä menee riidellessä :) Mut välillä tulee tekemisen puute, niinku esim. nyt ja ei edes huvita tehä mitään ku tuntuu et aamusta iltaan samaa paskaa :)

    Äänestä

Olisi IHANAA jos ei tarttisi käydä töissä! Mulla raskaus vasta alussa ja kaamee pahoinvointi, haluisin vaan nukkua peiton alla kaiket päivät.

Äänestä

Täällä kans työtön odottaja(rv 28 2)...Työt loppu tammikuun lopulla ja siitä asti ollu työtön. Työaikana ajattelin että ihana jäädä kotiin levähteleen ja miettimään esikoisen syntymää, mutta ei tää oleskelu ole kyllä mistään kotosin. Mies käy töissä ja itse koiran kanssa kotosalla...odotellaanki aina innolla miehen kotiin tuloa että saadaan juttelu seuraa:)

Äänestä

Olen ollut työttömänä viime loppu kesästä asti. Mutta periaatteessa en ole työtön kuin työkkärin papereissa, sillä olen opiskellut koko ajan avoimessa yliopistossa.. Ja sen takia juuri olen "työtön" että ehdin opiskella...
Minulla ei siis ajan vietto ongelmia ole kun opiskelen täysipäiväisesti, joten aika menee kirjojen parissa ja illalla miehen kanssa aikaa viettäessä :)

Äänestä

Huomenna alkais 20. viikko ja olen ollut jo viimeiset 4 viikkoa kotona. Lääkäri laittoi sairaslomalle stressaavan työn vuoksi. Niinpä sitä oleillaan täällä kotona. Yritän saada jokaiseen päivään jotain ohjelmaa, että on syy nousta ylös. Tapaan paljon ystäviä, käyn kirjastossa, käyn rauhallisella kävelylenkillä jne. Kyllä se aika tahtoo tulla pitkäksi, mutta eiköhän se ole sen arvoista. En ainakaan kaipaa takaisin töihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.............................. kirjoitti:

Löytyykö teitä? miten saatte päivät kulumaan? mulla tuli tänään täyteen 30 rv.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu