Nonni, hyvin toimii viasatin "tilaus". Tilasin viasat kullan satelliittipaketin ja 5 pv:n sisällä piti saapua kotiinkuljetuksella. No soitin 7 pv:n jälkeen että mikä maksaa niin asiakaspalvelija sanoi ettei edes löydä tilaustani heidän koneelta. Ja tein siis tilauksen viasat.fi-sivujen kautta ja sain oikein vahvistuksen s-postiinkin. Pakko sanoa että saatana!
viasat systeemit
5
963
Vastaukset
- Vias....na
Etämyynnin peruutusaika on katsottu alkaneeksi kun olet saanut vahvistus sähköpostin. Ainakin jos uskomme viasattia ja miksi emme uskoisi.
- GBPat
No nyt tilanne selvis sitten, eli heillä oli ollut joku mystinen "vika" koneissaan ja tänään se tilaus näkyi heillä. Oli vissiin joku kokemattomampi "asiakaspalvelija" asialla...Mut huomenna tulee paketti postissa ja asentaja myös eli formulat pääse e kattomaan suorassa lähetyksessä, mikä olikin pääasia : )
- palvelun tarjoasta
Tilasin Viasatin paketin viikonloppuna ja kortti tuli keskiviikkona ( Turun Kaapelitelevisio).
Tilausvahvistus tosin hukkui jonnekin, mutta kortti tuli mikä on pääasia.
Urheilukanavista maksan turhaa, ei kiinnosta pätkääkään, miehet niistä maksavat, mutta näin se menee.
Dokkari kanavat ovat tosi hyvät ja olen tällä hetkellä tyytyväinen leffa tarjontaan, Playboy ja erotiikka kanavia en ole vielä etsinyt, minua ei sarka kiinnosta. Viritän sitten kuin tulee asiasta kiinnostuneita vieraita. - 9a1s4s
tilasin viasatin kullitetun version ja sain tilaus vahvistuksen ja odotin 2 vko:a ei mitään soitin asspalveluun tilausta ei löydynyt. nyt romut asennettu signaalit hyvät mutta surprise ei löydy kuin 14 arabikanavaa ei leffoja ei urheilua??? pitääkö se kortti vielä aktivoida jotenkin? voi vitun vittu sm finaalit jäi näkemättä
- pärskäle
me tilattiin puolitoista kuukautta sitten ja tilausvahvistus tuli heti sähköpostiin. mutta ei ole vielä saapunut eivätkä ole vastanneet sähköposteihin, kun on kyselty missä viipyy. aika kökköä palvelua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32115629Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16110772Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369121Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla828451Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2386808Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!306463