..tälle paskasakille! "Joukossa tyhmyys tiivistyy" ja se näyttää kyllä pitävän paikkansa, kun lukee nuo itkunsekaiset viestit Monariveikon voitosta.
Monariveikko teki tietysti virheen laittamalla tuon voittolapun vasta jälkikäteen, mutta ei silti vähennä voiton arvoa. Jokainen voi pyrkiä samaan tekemällä omat lappunsa, mutta luulen, ettei siihen tuntikausien miettimisellä ja suurella rahallakaan välttämättä pysty - tai jos pystyy niin voidaan jo puhua jonkin luokan pelimiehestä. Yksi voitto voi olla sattuman kauppaa, mutta useampien voittojen osuessa samalle pelurille voidaan tuurinkin osuus voittoihin minimoida. Monariveikon hyvät haut pitkävedonkin puolella kertovat omaa kieltään hyvästä "pelisilmästä."
Täällä alkaa aina sama valitusvirsi ja kateuden katkera siemen versoo, jos joku onnistuu saaden muutkin onnettomat itkemään kurjuuttaan pelien epäonnistuessa. Huomaa, ettei porukka ole vielä päässyt aikuistumaan tässä kovassa maailmassa, jossa kova työnteko varmasti palkitaan, oli kyse sitten työ- tai pelimaailmasta. Periaate on kuitenkin sama. Mitään ei ilmaiseksi anneta, jos ei siihen panosteta ja tehdä sitä huolella - sekään kun ei läheskään aina riitä.
Mitä hyötyä ihmiselle itselleen on väärennetyistä pelilapuista? Eiköhän siinä suurinta vahinkoa tehdä itselle ja omalle elämälle. "Lyhyet on valheen jäljet" - tai " mitä hyötyä ihmiselle on vaikka hän voittaisi omakseen koko maailman, mutta saisi sielulleen vahingon." Nämä viisaudet Raamatusta voi jokainen testata toimiiko ne käytännössä omassa elämässä? Jos väärentämällä haluaa julkisuutta omaan elämäänsä kannattaa vaikka ryöstää Valtion pankki. Pääseepähän ainakin lehtien otsikkoihin.
Eiköhän Monariveikko itse tiedä mitä tekee? Itse en epäile hetkeäkään, etteikö tuo(kin) ole aito voittorivi. Lopettakaa tuo säälittävältä kuulostava vaikerrus väärennöksistä ja keskittykää tekemään niitä omia voitollisia lappusia..
Ei voi kun nauraa..
8
646
Vastaukset
- Rentolan kundit
Alkaa vaikuttamaan nyt siltä että yksi ja sama henkilö on Taavetin ja Monariveikon takana....Tätä olen jo pidemmän aikaa epäillyt mutta nyt tuli se asialle varmistus
- tollasta puolustelua
juuri muuten voi tulkita. Vittu mitä paskasakkia juu. Alkaisi Monariveikkokin vaan keskustelemaan kohteista, eikä jälkikäteen tule tänne esittelemään "voittolappujaan". Mitä se Veikko muuten hyötyy siitä että järkikäteen lappujaan esittelee? Kunniaa kunniaa kunniaa...ja mainetta...
- vaan
tollasta puolustelua kirjoitti:
juuri muuten voi tulkita. Vittu mitä paskasakkia juu. Alkaisi Monariveikkokin vaan keskustelemaan kohteista, eikä jälkikäteen tule tänne esittelemään "voittolappujaan". Mitä se Veikko muuten hyötyy siitä että järkikäteen lappujaan esittelee? Kunniaa kunniaa kunniaa...ja mainetta...
väärentämisestä! Näytä säkin jälkikäteen omat voittolappus. Idiootti!
- taavetti2
vaan kirjoitti:
väärentämisestä! Näytä säkin jälkikäteen omat voittolappus. Idiootti!
..Kattelkaa nyt tarkkaan suurennuslasin ja mittatikun avulla, että onko nuo maaliluvut varmasti ja tarkasti oikealla paikalla..)
- bet365
Monariveikko on esimerkki pelaajasta, joka ei pitkävedossa voita ja monivedossa vain jälkikäteen. Paskan marjat jos ei osata laittaa muuta kuin väärennöksiä vaan peliin!
- Älä poika marise
Itke äitisi olkaa vasten! Hän lohduttaa.
- Kun ei osaa rahallakaan
Monariveikko on ainut lähes ammattilainen.
- iloa on valehdella
voitoistaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567775Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675871Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615360Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515263Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084602Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072303Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41155Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e21145Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371006Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43954