Arvioltani yli kymmenen tuntia kestäneeseen uneen, jossa oli sotkua menneestäkin, tuli vähän epätoivoinen näky. Ihmisiä nousi polkupyöriinsä ja polkivat takaa tunnelmallisen sisukkaasti jotain laivaa (epävarma tästä) joka oli varastettu heiltä ja seilasi kovaa pois. Maastoon tuli monenlaisia haasteita ja polkijat olivat melko uskomattomia asenteeltaan ja taidoiltaan. Minusta tuntui että ne olivat tanskalaisia punkkareita keskiajalta.
Herättyäni muistin huonosti kahdesta edellisestä päivästä, ja ennen unta ollut motivaatio itseeni ja elämään uudella tavalla (kadonnutta energiaakin palasi) katosi. Olin näin ja jotenkin muutenkin taantunut.
Herättyäni muistin huonosti kahdesta edellisestä päivästä, ja ennen unta ollut motivaatio itseeni ja elämään uudella tavalla (kadonnutta energiaakin palasi) katosi. Olin näin ja jotenkin muutenkin taantunut.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minä olen kuullut että laiva merkkaa ihmistä itseään ja matka sillä elämänkulkua. Karkaako elämäsi käsistäsi, tai siis elämänhallinta?
Tarvinnet punkkareiden (kapinallisin nuorisoryhmä mitä vaan voi olla!) energiaa voidaksesi polkea elämäsi haltuusi, noin niinku vertauskuvallisesti, you know.
Toivottavsti et leiki viinasten kanssa, ne voi aiheuttaa tontapaisia painajaisia.
Ehdotuksesi on aika obvious, kiitos.
Mitäs unia itse näet?
Valitettavaa että vastauksia tuli vain yksi.
Se unen skeema lienee aika monilaatuinen..