onko hervannassa ollut koskaan ampumavälikohtausta. kaikenlaisia juttuja kuulee hervannasta mutta onko se niin rauhatonta aluetta
ampumavälikohtaus hervanssa
-?-
151007
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
emmä vaan tiedä ja se on varma
Usko nyt kerrankin, mitä puhutaan. Voi olla vaikea jopa opiskella, jos naapurit meluaa.
onhan useita perhetappoja ihan lähivuosilta, sekä kerrostaloissa että omakotialueellakin.
hakea uutisia ja juttuja? Pelkät juorupuheet ei
ole välttämättä ees totta.
se sama 'huumori pelle' joka täälä aina aika-ajoin kyselee että onko hervannassa ammuttu, murhattu, tapettu jne. Et sillai sit sais jonkun kattoon, että olisko tässä juku juttu, mikä olis tapahtunu nyt hervannassa. Mä luulen että se kuuluu niihin arjalaisiin, joilla ei päässä ole tilaa millekkään muulle kun jollekin sairaille väkivaltafriikkijutuille. Se käy kai jossain avohoidossa, mutta on vastuuntunnoton niitten lääkkeitensä kanssa.
eli imbesillicus neuroticus, joka laahustaa nettisivuilla
jonkun pakkomielteen vallassa :D ja
raapustaa ja raapustaa ja raapustaa....
Sitten äkisti onkin taas remmipaita päällä suljetulla.
Onnellinen hymy naurisnaamalla. On päässyt tavoitteeseensa. Kotiin nyyh....
Miksi puhe kääntyy aina Hervantaan? Onko se oikeasti noin rakas teillekin, jotka ette siellä asu?
tiedä vaikka olis juku juttu
Vai että kaveri ois joku natsi. Katsokaapa kaverin kotisivuja, ilmiselvä kommarihan se on. Jatkaa tuttuun Tampereen malliin. Toivottavasti nyt kuitenkin saadaan eristettyä yhteiskunnasta joksikin aikaa ettei pahempaa satu.
ollu kun joku ammuskeli ilmakolla ja sai kakkua
oon kuukku,mutta en tiedä pitääkö paikkaansa
Sulla on aivoton kysymys.
Tässä älykkäämpi kysymys: Kummassa riehutaan aseen kanssa enemmän, Hervannassa vai Keskustassa?
:)))
Tosta ammuskelusta löytyy lisätietoo tuolta "maalais-tamperleaiset..." osiosta ylempää tällä palstalla.
kerroit.kiitos