Montako Vesimiestä tarvitaan lampun vaihtoon
A) Tuota, sinunhan on hyvä muistaa, että kaikki on itseasiassa vain energiaa, joten...
B) Sata, mutta jokainen heistä kamppailee ollakseen juuri se yksi, joka vaihtaa lampun ja tuo valoa tähän pimeään maailmaan.
C) Hei, etkö nyt tajua häipyä silmistäni tyrkyttämästä kaikkia omia hommiasi minulle? Olen tosiaan aivan kypsynyt kaikkiin noihin tyhmiin kysymyksiisi.
Vähän vitsiä
veismiehistä
2
1214
Vastaukset
Itse sanoisin, että B on noista todennäköisin :D
- Yöelläin
Kyllä nuo kaikki vaihtoehdot ainakin minuun täsmää.
a) on filosofista pohdintaa, joka vesimieheltä onnistuu
b) No joo.. kai mä koitan maailman parantaa kaikesta pahasta.. haluisin ainakin.
c) Tuo on mulle tosi tuttua. Sillon kun sattuu olemaan mökömökö-päivä, eikä jaksa lörpötellä joutavia.. kun mieluummin vain pohdiskelen hiljakseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634571KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?632854- 1492811
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492674- 241913
- 241801
- 301646
- 1741630
- 421342