oottekos

miettineet kosia Nykästä ja Keskistä eduskuntaan ehdolle. Jummi sittenhän siellä olis koko maan sexihurjastelijat ja Suomesta tulisi kansainvälinen porttoloiden maa ja nähtävyys ja kulttuuri kukoistaisi, kirjailioita tulisi kuin sieniä sateella.
178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Noilla mainituilla herrasmiehillä on kunnossa myös tämä perusvaatimus kokoomuksen johto- ja muihin tärkeisiin tehtäviin. Raastuvat ja poliisikuulustelut ovat tulleet tutuksi molemille.

Tuleeko kellekään äkkiä mieleen yhtäkään kokkaria, jota ei olisi joko epäilty tai tuomittu jostakin? Katainen, Tujunen, K Häkämies, Jaskari, Sasi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


porvarit kirjoitti:

miettineet kosia Nykästä ja Keskistä eduskuntaan ehdolle. Jummi sittenhän siellä olis koko maan sexihurjastelijat ja Suomesta tulisi kansainvälinen porttoloiden maa ja nähtävyys ja kulttuuri kukoistaisi, kirjailioita tulisi kuin sieniä sateella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu