Jyrki Kataisen suu oli messingillä, kun Matti Vanhanen nimitti omia äänestäjiään tirkistelijöiksi. Jyrki Katisen mielstä äänetäjät ovat tyhmiä ja yksinkertaisia ja niitä voi nimitellä aivan miksi tahansa ja luvata niille mitä tahansa, vallankin äänestäjänaiset. Jyrki Kataista myös nauratti oikein makeasti, kun Ilkka Kanerva oli päässyt höynäyttämään eroottisin viestein ja ehdotuksin nuorta naista oikein kunnolla. Jyrki Kataista nauratti naurattamaisesta päästyään, kun molemmilla Ilkka Kanervalla ja Matti Vanhasella on näin kevään korvalla hallitsematon ja hillitsemätön seksinvonkausvimma.
Jyrki Katainen nauroi taas makeasti
huomasitteko
4223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kyllä.Katainen taitaapi olla itse noita omaan sukupuoleensa tuijottajia. Iltasella nahka liivit päällänsä,savuisessa maakellarissa.Kyllä joukossa nyt yksi h..o pitää olla ei muuten olla tasa-vertaisia EUssa ja edellä käviöitä niin kun kaikissa muissakin asioissa. Mahtaisko budjetista löytyä rahaa muutamaan pumpattavaan Barparaan,Hallituksen käyttöön. Vois tauvoilla päästellä vähän paineita.
Kukaan ei enää ota EU:ssa ja rajojemme ulkopuolella tosissaan näitä meidän vain seksistä kiinnostuneita politiikkojamme, jotka omalla käytöksellään ovat vielä häpäisseet myös oman kansansa. EU:n kokouksia seuratessa on saanut nähdä kuvista, miten Matti Vanhanekin saa seistä toljottaa takarivissä yksinäisenä seksiaddiktina, kun ketään valtiojohtajaa ei kiinnosta hänen seuransa, hän ei voi osallistua keskusteluun, koska ei osaa kieltä. Jyrki Katainenkin on vielä estämässä Tasavallan Presidentiltä pääsyn EU-kokouksiin, Tarja Haloselta, joka on ainoa politiikkomme tällä hetkellä, joka on yhteistyökykyinen, osaa kieliä, puhua ja kommunikoida seksiaddiktivista puhumattakaan.
Mitä meillä on kenellä sitten suussa.
Sitä emme tiedä sillä emme ole päässeet viellä USA:n tasolle viestinnässä.
Elintasomme kuitenkin on vastaavaa jos ei korkeampaakin.
Meillä ammutaan kansalaisia kansalaisten toimesta.
Amerikoissa tehdään poliittisia murhia.
Sieltä on tullut kai koulujen väkivaltakin.
Kuka puuttuu jos ei päättäjät.
Päättäjät näyttävät nyt singnaaleja eriarvoistumisesta ja käyttäytymistavoista.
Kyynerpää ja heikkojen sortaminen, seksismi ja väkivalta.
Mitähän viellä kun aika kuluu?
Oli se Vanhanen kuin H.Moilanen Eu-virkamiesten seurassa a-studiossa. Että naurattaa minkälaisia tahvoja meillä on valtion johdossa. Enkä ihmettele yhtään kun se entinen vaimo jätti tämän tollukan ja aloitti mieluummin yksinhuoltajan elämän. Voisivat alkaa porukassa kiertelemään kaiken maailman ilotaloja nämä meidän ministerimme, kun se taitaa olla ainoa asia mikä kiinnostaa.