Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kostin vittumaiselle työnantajalle

Panin kaikki työpaikan nuoret muijat eli 85% työntekijöistä paksuksi. Taitaa pomolle tulla kusiset paikat, kun kaikki lähtevät samoihin aikoihin äitiyslomalle.
42055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Heh, naura sitten ittelles kun maksat elatusmaksuja seuraavat 20 vuotta...

Äänestä
  • Kun on kuus ruokkoa, niin sossu maksaa

    Äänestä

..... niin elatusmaksut peritään myös työttömältä joten ONNEA NIIDEN MAKSUUN.
ja tekemäsi temppu juttuna kyllä kiertää TYÖNANTAJILLA kuten edellinen kertoi TAISIT POIKA KUSTA OMAAN KENKÄÄSI

Äänestä

ymmärrettävää että nuori harjoittelija ei vielä sitä tiedä jos runkkaa jotain naista ajatellen niin se ei vielä riitä tekemään sitä naista tiineeksi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuori harjoittelija kirjoitti:

Panin kaikki työpaikan nuoret muijat eli 85% työntekijöistä paksuksi. Taitaa pomolle tulla kusiset paikat, kun kaikki lähtevät samoihin aikoihin äitiyslomalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu