Se on Terveen miehen merkki

että on kiinnostunut kauniista naisista....

Joten suomella on asiat hyvin... ei tarvitse epäillä Pääministeriä, eikä ulkoministeriä kieroutuneest seksuaalisuudesta....

Sen sijaan presidentin SETA-sekoiklut ja perheasiat mietityttää.

lapsi on mutta onko isä todella lapsen isä vaiko vain "maksettu" isäksi tunnustautunut?

Mutta kasi kolmasosaa ylintä johtoa on kunnossa.

Piikkiq

ps. sosialismi on rikos ihmiskuntaa vastaan
13396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

palstapolitikolla ollutkaan Pressan asiat, hänhän on ne hoitanut esimerkillisesti, vai olisiko sulla jotain huomautettavaa jostain? Muusta kuin noista SETA sun muista epämääräisistä heitoistasi. Osaisitko hiukan kertoa, mikä kammo sinulla oikein on Pressaa kohtaan, onko se yleistä pelkoa auktoriteetteihin vai pelkäätkö ehkä itsenäisiä ja vahvoja naisia. Joku syy pitää olla tuohon epämääräiseen ja erikoiseen raivoosi Pressaamme kohtaan. Toistaiseksi ainakaan et ole saanut esitettyä mitään järkevää perustetta millekään, lähinnä olet tuonut omia henkilökohtaisia pelkojasi esiin. Eikö olisi aika jo hankkia jotain ammattiapua tuohon kammoon. Ei voi olla ihmisen hyvä elää tuollaisessa synkässä ja ennakkoluuloisessa omassa maailmassaan. Koettaen tartuttaa sitä muihinkin. Onneksi suurin osa kansasta on suhteellisen tervepäisiä, ja arvostavat Pressaamme, ovathan he hänet valinneetkin. Kyselyissäkin saa aika hyviä arvosanoja asioiden hoidosta - vai onko kyse salaliitosta pääsi menoksi?

Äänestä

Asiantuntia lausui totuudet,sairaudet verrattavissa peliriippuvuuteen alkoholismiin kleptomaniaan pyromaaneihin.
Tällaiset sairaat maan johdossa ovat rikos ihmisyyttä vastaan.

Äänestä
  • Eihän tuollaisten häiriökäyttäytymisten julkistaminen ole sopivaa ministereistä ja päättäjistämme. Heille pitää suoda täydellinen suoja, ja mahdollisuus itse päättää mitä heistä ja heidän toimistaan saadaan julkaista, ja tietysti ketä ja koska. Tuolle vaatimukselle on kyllä nimikin; SENSUURI !
    Jotenkin eivät vaan miellä itseään nämä edustajamme itseään kansan palkoillisiksi. Olisko aika muuttaa tuota ylimielisyyttä"

    Äänestä

  • noiden asioiden suojasta. kirjoitti:

    Eihän tuollaisten häiriökäyttäytymisten julkistaminen ole sopivaa ministereistä ja päättäjistämme. Heille pitää suoda täydellinen suoja, ja mahdollisuus itse päättää mitä heistä ja heidän toimistaan saadaan julkaista, ja tietysti ketä ja koska. Tuolle vaatimukselle on kyllä nimikin; SENSUURI !
    Jotenkin eivät vaan miellä itseään nämä edustajamme itseään kansan palkoillisiksi. Olisko aika muuttaa tuota ylimielisyyttä"

    Mielestäni on ihan sama käräjöiköön vanhanen miten haluaa, kunhan maksaa itse lystinsä.

    Itse hän on seurustelunsa seurustellut, ei kansa.
    Vastatkoon ja korvatkoon itse myös seuraukset.

    Ei ole herrasmiestä matissa.

    Toivottavasti Kanerva hoitaa juttunsa tyylikkäämmin!

    Äänestä

  • opettajan virasta lähtisi heti eläkkeelle !

    Äänestä

SETA-tyyppejä on näkyy lisääntyvän huolestuttavasti. Pahinta on, että homoilusta, lesboilusta eikä pedofiliasta ja näistä aina pahenevista ilmiöistä ei ole huolestuttu.

Homot näyttävät säälittävän luonnottomilta ja epätoivoisilta yrittäessään ilmeisesti itse uskoa juttuunsa. Eihän siitä tule perhettä.

Surullista, että halonen on näiden suojelija.

Äänestä
  • epäkunnioitus istuvaa Pressaa kohtaan, eikö näille ole edes opetettu peruskäytöstapoja. Pressa on sentään kansan enemmistön valitsema, jos et ole tyytyväinen ...... paskajuttu, mutta ehdokkaasi hävisi vaaleissa, on ihan turha solvaamalla koettaa purkaa pettymystään ja pahaa oloaan. Mutta tuo Seta-koohotuksesi ilman mitään järkeviä perusteluja on todellakin lapsellista. Mutta eipä sinulla tunnu olevan mitään muutakaan järkevää tekemistä kuin roikkua täällä laukomassa perustelemattomia typeriä vihjauksia.

    Äänestä

kenkää!Sairas mies Kanerva.

Äänestä
  • Onneksi tekstiviesteistä ei saa pahempia tartuntoja!

    Äänestä

terve kaveri vaan hoitaa nais asiat fiksummin kuin ike&masa duo. toinen vonkaa tekstiviestein
ja toinen netissä. oikeutta käydään tyhjästä (uuniperunoista?)

se on aivan sama mikä on riippuvuus kun se on mennyt addiktion tasolle, kaikki muu muuttuu toissijaiseksi.

viina, huumeet, pelit ja seksi. kaikki nuo voivat aiheuttaa pakonomaista käytöstä koska
tyyppi on yksinkertaisesti koukussa.

mua ei kiinnosta tyyppien seksisuhteet eikä suuntautumiset. maata johtamaan haluan kuitenkin
henkilöitä joita alapää ei vedä kuin pässiä
narussa.

kyllä aikuisen miehen pitää osata hillitä halunsa
eikä tehdä itsestään pelleä. vanhanen ja kanerva
ovat munanneet itsensä niin pahoin että molempien pitäisi tajuta erota.

nämä pellet edustavat meitä mailmalla ja minkä verran luulette että niille nytkin nauretaan?

Äänestä

,että vanhat ihmiset kirjoittelee nuorille tytöille. Oksettavaa..

Jos minun isäni 62 v. kirjoittelisi nuorille naisille seksiviesterjä, niin miettisin uskaltaisinko antaa edes omia lapsia hänelle ilman valvontaa kylään. !!

Tulee mieleen vaikka mitä !

Äänestä

fuusisesti saattaa olla kuntoa ja miehellä seisahtaakin hetken tuossa 60 kympissä, mutta ...

Kannattaa pitää huoli ensin psyykestä, ja kehua
sillä.
Ei mieskunnosta kerro kyllä se, että läähättää kännykän kanssa ja lähettelee seksiviestejä.

Äänestä

mies elää aikaansa, ja 60 v. on jo lastenlasten
seurana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piikkiq kirjoitti:

että on kiinnostunut kauniista naisista....

Joten suomella on asiat hyvin... ei tarvitse epäillä Pääministeriä, eikä ulkoministeriä kieroutuneest seksuaalisuudesta....

Sen sijaan presidentin SETA-sekoiklut ja perheasiat mietityttää.

lapsi on mutta onko isä todella lapsen isä vaiko vain "maksettu" isäksi tunnustautunut?

Mutta kasi kolmasosaa ylintä johtoa on kunnossa.

Piikkiq

ps. sosialismi on rikos ihmiskuntaa vastaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu