uusi ilmiö tällä sivustolla, että roskansuoltajat ja "presidentinraiskaajat" näyttävät kykenevän ennakoivaan häpeään. He ymmärtävät pelätä tölväisyjensä poistamista ja anelevat "lupaa" jatkaa nettikiusaamista.
Toivottavasti tuo orastava häpeä voimistuu ja omatunto soimaa jo etukäteen niin paljon, että hävyttömyydet jäävät vain heidän omaan päähänsä. Terveen aikuisuuden merkki kun on se, että löytyy edes jonkinlainen yllykekontrolli.
Meillä on hyvä ja taitava presidentti.
Toivottavasti tuo orastava häpeä voimistuu ja omatunto soimaa jo etukäteen niin paljon, että hävyttömyydet jäävät vain heidän omaan päähänsä. Terveen aikuisuuden merkki kun on se, että löytyy edes jonkinlainen yllykekontrolli.
Meillä on hyvä ja taitava presidentti.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Halonen on jopa vaara Suomen turvallisuudelle, eihän se reppana tiedä edes mikä on alikersantti.
Ei se nää , eikä kuule.
Halonen ei tajua että on riippana Suomessa ja joudumme kärsimään hänestä taloudellisesti kuin henkisestikkin.
mennä vaikeaksi. No ei taida olla kovinkaan suuri vaara Suomelle, vaikka ei tiedä ja erottaisi alikersanttia ;) Sitä varten on aikamoinen ammattisotilaiden patteristo käytössä, jotka varmasti löytävät tarvittaessa sen alikessun - joskaan en tiedä mihin Presidentti tarvitsisi alikessua. Alat rassukka itse olla jo riippa yhteiskunnalle, ja joudumme sinuakin kestämään ja kärsimään - ja mitä luultavammin ylläpitämään myös yhteyksiä ja laitteita joilla näitä tietämättömän solvauksiasi tänne kirjoittelet.
nukuttuasi yön yli. Kenenkähän pitäisi hävetä. Kato vaikka googlesta, mitä presidentin tehtäviin kuuluu. Lue sitten viimeisimpien mielipidekyselyjen tulokset. Jos ole selvinnyt aikoinasi luetun ymmärtämisen testeistä, saatat huomata ajattelusi vääristyneisyyden ja tiedon puutteen.
Voi se päivä paistaa sinunkin risukasaasi.
elämän prioriteettejä, kun ne löytyvät kerran Googlesta.
et presidentin tehtävistä tiennyt. Nöyrry vaan poika reppana ja opi edes alkeet.
ja löytyy myös Googlesta? Mutta entä sitten ? Mistä haluat tietää, gallupeissa on enemmistö ollut tyytyväinen Pressan hommien hoitoon ..... siis mikä sulla nyt sitten mättää ???
miljoona vaatii halosen välitöntä eroa.
miljoonaa ei vaadi.
Miten päädyit tuohon lukuun. Osaatko edes laskea niin pitkälle?
eivät ole sinua valtuuttaessaan tienneet ongelmistasi. Mistä olet muuten päätynyt tuollaiseen lukuun? Ainakaan mitkään gallupit eivät ole antaneet edes viitteitä tuollaisesta. Mikä sulla oikein on noin pahasti kun oikein Pressan päätä vaadit vadille. Minkälaiseen ryhmittymään oikein mahdat kuulua, sillä Pressahan on vaatimut että myös mielenterveyspotilaista on huolehdittava paremmin ja parannettava heidän oikeusturvaansa. Miksi siis tällainen järjetön katkeruus??
ja hanki itsellesi parempi elämä. Ehkä se korjaa myös asenneongelmasi. Varmaan löytyy demokratian tilalle vielä jostakin diktatuuri, jos vähemmistö saa ilman vaaleja määrätä suosikkinsa presidentiksi enemmistön äänistä riippumatta.
kaliin ja turhaakin turhemman viran lopettamista!
löytyi lisää muutamassa tunnissa!
Puoleen yöhön mennessä tuolla vauhdilla voit kirjoittaa, että yli puoli Eurooppaa vastustaa Halosta.
Ja huomenna iltapäivällä ollaan jo koko maailman mittakaavassa.
"miljoona vihaa eikä syystä..."
Olet kerrankin löytänyt totuuden. Muidenkin mielestä Halosta parjataan ilmoittamatta syytä tai perustelematta. Kiitos napakasta mielipiteestä.
http://keskustelu.jatkoaika.com/showthread.php?t=24812&goto=nextnewest
Häkämies ;) No joopa ;) Ai niin Pekkarinen perkele voisi olla hyvä ;) Jotta oisko paras antaa tämän aiheen olla, ei oikein ole noin niin kuin ajankohtainen - toivottavasti ei koskaan.
Kun kuitenkin liitymme Venäjään neljän vuoden sisällä!
sai suunsoittajat liikkeelle. Osuiko arkaankin paikkaan? Enemmän asiaa sekä avauksiin että kommentteihin. Perustelutkaan eivät olisi pahitteeksi. Väittelyä opetetaan jo peruskoulun ala-asteella, joten henkinen laiskuus loppukoon.
...häpeissään kyllä. Käyttäytymisestään.
http://www.katariinalillqvist.com/uralinperhonen.htm
viittaustasi. Pitäisikö lukijan hävetä jotain sähköpostiosoitetta?
Koittasit punainen tajuta että ei teistä suomalaisten enemmistö tykkää.
Kiitos suomennoksesta. Luulin, että se osoite oli jotenkin hävettävä. Minun pitäisikin siis hävetä noita mainitsemiasi ei-tykkääjiä. Miksi he eivät häpeä itse?
Kyllä halosta hävetään ja syystä. Puniikit taas kerran haastaa riitaa ja rienaa.
uralin halonen.
ja miten Halonen siihen liittyy?
...ja se on tietysti ihan oma valinta.
.....pääsi housuun, hidas kun on.
....ihan vapaasti.
....munata itsensä uudestaan ja uudestaan.
....panikoi.
Palloliiton puheenjohtajaksi.
....luille haastava eläkevirka. :)))) Ettei vaan häviä tuotakin....
...eikä itse pysty kuin räkyttämään.