SDP:n kannatusluvut

jo ohi kokoomuksen, kelatkaa. Seuraava hallitus voi olla taas demareiden handuissa.
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

NÄÄ

HEH

HEH

Äänestä
  • ja odotellaan seuraavaa mielipidemittausta. Muualla maailmassa kuvernöörit eroavat - ihan vapaaehtoisesti - seksiskandaaaliensa vuoksi ja ymmärtävät pyytää anteeksi myös äänestäjiltään.

    Kokoomusmiestä ilmeisesti äänestää toinen kokoomusmies. Naisilta ja perheiltä ei tarvitse siis pyytää anteeksi.

    Kunnallisvaaleissa tavataan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiirivät kirjoitti:

jo ohi kokoomuksen, kelatkaa. Seuraava hallitus voi olla taas demareiden handuissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu