Jukurit, missä mättää?

siis voi helvetti mikä tota joukkuetta vaivaa? eka peli spåraa vastaa (jonka jukurit voitti 2-1) siin ne pelas helevetin hyvää kiekkoo ja aattelin että khyl tämmöstä sen pelin olla pitää... nyt taas tuntuu siltä että ne pelaa "vittu ihan sama" asenteella! siis ei hemmetti miten PASKAA YLIVOIMAA! ei saada ees yhtä maalia, ei yhen yhtäkään! mun puolesta jukurit voi kyllä jäädä perjantaina kesälomalle jos niitä ei huvita enää pelata. Ja Makkonen voi pakata laukkunsa ja lähtee pois, kun ei kerta saa mitään irti tosta joukkueesta! tai sitten pitää tapahtuu tosi iso ihme!
4185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

..on kaikki jo suunnattu ensi kauteen. puolet joukkueesta tietää, ettei pelaa ensi kaudella joukkueessa. sopimuksia ensi vuodelle on iso nippu odottamassa julkaisua. monet kyllä tulee hämmästymään, niin kovia nimiä pelaa jukureissa ensi kaudella. osa ihan tuttuja.. tällä kaudella ei ole paskankaan väliä.

Äänestä

Niin katos vaan poju miten kävi. Jukurit hakkas Sportin kesälomalle ja jatkaa joten vielä on kesää jäljellä, muuten sun pitäs kyllä olla aina oaikka kuntalaisena omien puolella. Tami höyryy aina kovasti sen joukkueen puolesta jota se valmentaa tai on toimitusjohtajana joten taas nähtiin se siitä ja Tami lomalle

Äänestä
  • Olin tänää peliss, ja hyvältä näytti! Yleisööki oli iha kivasti ja fanit kannusti mahtavasti! Perun puheeni! Potutti vaa nii paljo ku Sport viel johti välieris 1-2 mut Jukurit otti kiinni ja Sport aurinkokuninkaineen meni lomille. Hyvä Jukurit! Tästä lähtien lupaan aina kannustaa teitä vaikka lukemat olisi 0-10!

    Äänestä

  • mikkeliläinenn kirjoitti:

    Olin tänää peliss, ja hyvältä näytti! Yleisööki oli iha kivasti ja fanit kannusti mahtavasti! Perun puheeni! Potutti vaa nii paljo ku Sport viel johti välieris 1-2 mut Jukurit otti kiinni ja Sport aurinkokuninkaineen meni lomille. Hyvä Jukurit! Tästä lähtien lupaan aina kannustaa teitä vaikka lukemat olisi 0-10!

    Nyt on miehellä selkärankaa myöntää olleen väärässä,hyvä ja muista Jukurien kannattajana että ei ikinä luovuteta,ei ikinä ennenkuin loppusummeri soi ja ollaan sitte vasta hävitty se peli.No eihän tää ole kuin jääkiekkoa ja joku sanoi että hävityn pelin jälkeen kotia tultua lapset juoksevat vastaan iskän tai äidin syliin,kuka silloin voi olla ainakaan heille vihainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikkeliläinenn kirjoitti:

siis voi helvetti mikä tota joukkuetta vaivaa? eka peli spåraa vastaa (jonka jukurit voitti 2-1) siin ne pelas helevetin hyvää kiekkoo ja aattelin että khyl tämmöstä sen pelin olla pitää... nyt taas tuntuu siltä että ne pelaa "vittu ihan sama" asenteella! siis ei hemmetti miten PASKAA YLIVOIMAA! ei saada ees yhtä maalia, ei yhen yhtäkään! mun puolesta jukurit voi kyllä jäädä perjantaina kesälomalle jos niitä ei huvita enää pelata. Ja Makkonen voi pakata laukkunsa ja lähtee pois, kun ei kerta saa mitään irti tosta joukkueesta! tai sitten pitää tapahtuu tosi iso ihme!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu