Eli kokemusten mukaan, mikä on ollut paras/tehokkain ilmavaivalääke vauvallenne, jos olette joutuneet eri vaihtoehtoja kokeilemaan vauvan masua rauhoittamaan?
G: Mikä on paras
ilmavaivalääke vauvalle?
3417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
siinäpä se jo tulikin:)
meillä toimi parhaiten disflatyltipat, ja ne toimi muuten meillä vanhemmillakin jos oli isoja kuplia mahassa :)
Ilmavaivoja aiheuttavien ruokien välttäminen. Mitkään lääkkeet eivät ole auttaneet jos syy on ollut ruoassa. Ja muista ilmavaivoista meillä ei sitten olekaan kokemusta. (paitsi mahatauteihin liittyen, mutta vain vähän isommilla lapsilla sekä aikuisilla)
Ja se, mitkä ruoka-aineet niitä ilmavaivoja aiheuttavat, on yksilöllistä. Eli jos imetät, niin jätä omasta ruokavaliostasi pois kaikki ruoka-aineet, joista saat itse vähäisiäkin ilmavaivoja.