Kysyin muutama päivä sitten, minne tämä GF-häirikkö hävisi, mutta nähtävästi tätä ei saa edes kysyä, kun otsikko on poistettu. Kummallista.
En suinkaan kysynyt sitä sen takia, että ikävä olisi, vaan olisi ollut mukava tietää, mitä loppujen lopuksi tapahtui.
En suinkaan kysynyt sitä sen takia, että ikävä olisi, vaan olisi ollut mukava tietää, mitä loppujen lopuksi tapahtui.
Vastaukset 65
Vanhimmat
lentää M.Zeppelinin kanssa ilmalaivalle ruotsin puolelle.
Olivat saaneet töitä jostain hieromalaitoksesta.
Etkö ehtinyt lukea mitä kaikkea avauksesi alle kertyi? Siinähän on nyt kysymys uudestaan, katsotaan mitä tulee.
Eli en kerinnyt lukea, mutta vähän arvelinkin, että kaikenlaista roskaa rupeaa tulemaan, eli siinä kai se syy sitten oli....
taidan tietää... joku jonka munanjatkeena auto on, ei pidä siitä että sitä arvostellaan..
...kesäisin lomailemassa ja golfia pelaamassa.
Goldi kesäisin Mäkkärin kassalla keräämässä rahaa, saadakseen nettihäiriköinnistä koituneet sakot maksetuksi?
...kyseessä sama Goldi.
No kai sitä saa kysellä ilman sen kummempia motiiveja ? Vai pitääkö kysymykseen "paljonko kello on" olla kanssa joku syvempi motiivi ?
Goldi vaan häiriköi täällä sen verran pitkään ja hartaasti, että kiinnostaa tietää, mitä todella tapahtui.
Tottakai täytyy kellon kysymisellä on aina jokin motiivi. KAIKELLA on motiivinsa. Minkä vuoksi juuri sinua "kiinnostaa tietää, mitä todella tapahtui". Mistä päättelet että jotain sinua kiinostavaa ylipäätänsä "tapahtui"?
Samaa lapsellista kyykytysjauhantaa, samaan lapselliseen tyyliin.
Meistä molemmista on kuvia tuolla: http://groups.msn.com/Goldfingerinkyykytyspalsta/shoebox.msnw
Näkyy siellä Goldin mersukin.
teidän valokuvianne, niille naurettiin jo aikanaan ihan tarpeeksi, mutta että itse kehtaat vielä tuoda nuo esille. Oikeaa todistusaineistoa, kyllä kelpais vaikka oikeudessa, hehehe! Kuka tahansa voi käydä koeajamassa vaikka minkä auton, ja ottaa kys. sessiosta vaikka kuinka monta kuvaa. Ainoa asia, minkä valokuvanne todistavat on, että Goldi ei todellakaan ole mikään 50-vuotias, vaan teinipojankloppi. Mutta toisaalta sehän olikin jo tiedossa, että ei mitään uutta siltä rintamalta.
Missä sinä niissä kuvissa teinipojan näet, puolisokea typerys? Fiksuimmat ovat jo tajunneet, että kuvat ovat aitoja ja Goldikin on yli viisikymppinen ja jutut ovat totta, sinä et kuulu kovin välkkyihin, hehheh.
tuollaisten kuvien perusteella. Kuka vaan voi räpsiä moisia kuvia, ne eivät todista mitään. Ja se hartiaton takatukkapoju, joka Goldina niissä kuvissa esiintyi, ei todellakaan ole 50-vuotiasta nähnytkään! Lievää ihmisten aliarvioimista, jos luulette tuollaisilla kuvilla jotain todistavanne. Ainoastaan joku savon aasi voi mennä noin helppoon.
Minä olen tavannut Goldin ja kyllä hän on yli viisikymppinen ja on myös niissä kuvissa. Minä taidan tästä nettiväestä olla ainoa, joka on tavannut Goldin, muut ovat huseeranneet kaikenlaisten idioottimaisten vetojen ym. naurettavien väittelyiden kanssa, mutta minä toimin toisin. Minähän väittelin Goldin kanssa pitkään ja kun en viitsinyt periksikään antaa, niin päätin vaan selvittää kenen kanssa oikein väittelin ja onnistuinkin ilman typeriä vedonlyöntejä.
Jos sinä pystyisit samaan ja sitten yrittäisit täällä todistella samaa asiaa kuin minä nyt, niin sinulle kävisi samoin, sinua ei monikaan uskoisi.
On aivan sama mitä typeryksille yrittää todistaa, ettehän te suostu uskomaan. No, hällä väliä, minä (ja muutama muu) tiedän kuitenkin miten asia on.
Kerjäät verta nenästäsi, irroitetaanko senkka?
Olethan uskonut itsekin, että kyseisellä palstalla esiintyvä savon miehen kuva on oikea?
Nyt väität, että aasi uskoo kyseisiä kuvia? Vittu, harvoin sitä näkee tollasta idioottia joka ei tiedä edes mistä puhuu.
Nuija, uskotko sinä niihin kuviin vai et? Selvään kysymykseen selvä vastaus. Voit tietenkin todistaa olevasi tomppeli ja vastata näin:
En usko runttaajan ja goldin kuviin, mutta kyllä savon mies on aito!
Vastaapa tuppikulli jos uskallat!!
Savon mies, sanoit edellisessä viestissäsi: "En usko runttaajan ja goldin kuviin, mutta kyllä savon mies on aito!"
Totuus siis vihdoin löytyi, ja keskustelu siitä asiasta on siten päättynyt. Kiitos, savon mies.
juuri se totuus minkä mies savosta arvasikin, todistit itsesi tomppeliksi, hehheh ja kiittelitkin vielä savon miestä, hehheheeee, enpä ole aivan vähään aikaan hölmömpää nähnyt.
Kyllä kaikki osaavat lukea mitä mies savosta kirjoitti ja tarkoitti, mutta jos sinä yrität noin naurettavalla tavalla vääristellä asiaa, niin todella tyhmä olet, hehheh... kiitoksetkin vielä....hehhehheheeee....
En tiennytkään, että siellä on jo kuva savon aasistakin. Suoraan sanoen en ole juurikaan jaksanut katsella, mitä kuvia sinne on ilmestynyt niiden naurettavien marketin pihalla otettujen otosten jälkeen.
Vastataan nyt katsomattakin näin:
En usko Runttaajan ja Goldin kuviin, mutta sen uskon että savon mies on aasi.
sinun tekstistäsi: "Minä taidan tästä nettiväestä olla ainoa, joka on tavannut Goldin, muut ovat huseeranneet kaikenlaisten idioottimaisten vetojen ym. naurettavien väittelyiden kanssa, mutta minä toimin toisin."
Vai että idioottimaisten vetojen, hehehe! Nytkö ne vedot muuttuivatkin yhtäkkiä idioottimaisiksi, juuri sinähän niitä vetoja olet täällä yrittänyt saada aikaiseksi.
"On aivan sama mitä typeryksille yrittää todistaa, ettehän te suostu uskomaan. No, hällä väliä, minä (ja muutama muu) tiedän kuitenkin miten asia on."
No eipä se tunnu aivan sama sinulle olevan, vai miksi ihmeessä jaksat vängätä vastaan jatkuvasti? Minä (ja lähes KAIKKI muut) olemme varmoja, että Goldfinger on häiriintynyt teinipoika Espoosta, jonka seura ei näillä foorumeilla ole kovinkaan haluttua.
Vai pitääkö tulla tukkimaan. Oletko menossa savon miehen kanssa kyykkykävelylle. Veljekset kuin pölvästit.
Ne vedot ovat olleet idioottimaisia siksi, että niiden säännöt ovat olleet niin typeriä, ettei ne ole voineet toteutua ja tarkoitan just kaikkia Goldin vastaväittelijöitä. Viimeisin olis voinut jo toteutuakin, mutta Goldin vastapelurillahan ei ollut kuin satanen ja 3000 oli sovittu.
Minähän en ole montaakaan vetoa yrittänyt saada aikaiseksi, huuhaalla oli pari jotka uhosivat lyövänsä vetoa ja kun suostuin, niin hävisivät jonnekin.
En minä mitään vastaan vänkää, vaan lähes kaikki muut, hauskaahan minulla on katsoa kuinka paljon typeryksiä riittää, kyllä sellaista jaksaa loputtomiin. Jos ei Goldin seura ole haluttua, niin kylläpä siinä vaan jaksat Goldista kirjoitella. Jos olet varma, että Goldi (siis nimenomaan tämä tännekin kirjoitellut Goldi) on teinipoika Espoosta, niin mikset todista sitä mitenkään? Minä tiedän, et pysty, etkä voi olla varma.
...tukkijaksi, pölvästi!
Mies ei voi olla aasi! Tosin kun teidän suvusta on kyse, saatan joutua vetämään sanojani takaisin.
Huomasitko, kuinka helppoa on pistää pösilöt ajamaan suoraan miinaan?
Kuten sanoit, kaveri todisti itsensä tomppeliksi ja vielä kiitteli päälle. Huhhuh...
Kaikenlaisia idiootteja niitä täällä liikkuukin. Onkos tullut kalassa käytyä vai oletko keskittynyt enempi naukkailulinjalle?
Olet tomppeli! Onneksi olkoon!
Joo, huomasin.
Nyt en ole paljon kalastellut, kun vesi on niin matalalla, mutta en ole naukkaillutkaan nyt vähään aikaan, kyllästyin. Ensi kesän venettä tässä jahkailen, Pari vaihtoehtoa olen jo netistä löytänyt, mutta niiden välistä pitäis joku etsiä.
Lapin hiirtä lässytyttää.
Sinulla (hävinneellä) on oivallinen nimimerkki, jätä siitä se puhe pois, löysäthän sulla onkin jo housuissas.
Sähän olet kuin savon kusipää. Aina tunkemassa viimeistä typeryyttä ketjuun. Jätkä on nähyt jonkun urpon jossain ja kas, sehän on Goldfinger! Jos sinä olet tavannut Goldfingerin, minä olen tavannut sata Goldfingeriä. Savolainen tunnsti kuvansa (kiitos) ja sillä selvä. Ja Kuningas heitteli sua taannoin kaupungilla kuin räkärättiä. Runttujätkä juoksi korva katuojassa kapakasta toiseen kuin joku liehuprinesessa.
...ja sinähän olet yhtä arka ja pelokas jänö kuin Kuningaskin, joka ei uskaltanut edes näyttäytyä ja sinä et uskalla kirjoittaa edes nickiäs, niin, olet sittenkin vielä pelokkaampi kuin kunkku.
Olen seurannut keskustelujanne, mies savosta ja runttaaja. Molemmat te olette kääntämässä koko ajan takkia. Runttaja laittaa savolaista takkia päälle, savolainen nuoleskelee goldfingerin manttelia. Kyllä on poikaset tuuliviirejä. Ei mitään periaatteita. Kehotan oman turvallisuuden vuoksi pysymään kaukuna kultaisesta seitsikosta.
Siinähän niitä tuuliviirejä näyttää pyörivän kuin väkkäröitä, nickit vaan vaihtuu.
Piti vastata tähän, kun tohon alemmas ei mahtunut.
mies ei voi olla edes hetero, sen verran tiheästi jaksat homoeroottisia vihjauksia jatkuvasti viesteihisi liittää. Kun et näemmä ymmärrä kuvakieltä, niin kerrottakoon, että tällä aasilla tarkoitin sinun älykkyyttäsi. Olet siis yhtä tyhmä ja jääräpäinen kuin aasi.
kaikkein idioottimaisimpia vetoja on täällä heitellyt: olisikohan Goldfinger & hänen 100 000 virtuaalieuroansa? Etkä sinäkään juuri pekkaa pahemmaksi jää jatkuvine "mistä lyödään vetoa" -tyyppisten viestiesi kanssa. Ja sitten pitäisi olla todistelemassa sitä sun tätä. Huhuu, tämä on Internetin keskustelufoorumi, herätäänpäs todellisuuteen!
On helppoa lyödä vetoa mistä summasta tahansa, kun tietää varmasti voittavansa. Herää itse typerys!
heittäytyä noin lapselliseksi, oikeasti. 100 000 euroa, hohhoijaa. Yritä nyt pikku hiljaa ymmärtää näiden keskustelufoorumien syvin olemus: nämä ovat ajanvietettä, siinä missä tv:n katsominenkin. Tai ainakin pitäisi olla, mutta joillekin (esim. Goldfinger) netti taitaa olla se elämän tärkein asia. Yritetään siellä päteä, kun elämässä ei muuten homma luista.
Selityksiä riittää, muttei niissä ole mitään järkeä. Aloitatko tiistaina peruskoiulun kolmannen luokan?
niin, että selityksissä ei ole mitään järkeä, vai että sinulta uupuu taito luetun ymmärtämiseen? Veikkaan jälkimmäistä. Mikä muuten on peruskoiulu? Kenties joku aasien apukoulu? Sielläkö opit mahtavat runoilijan taitosikin? Oikea Runeberg, hehehe!
Viimeksi vedon suuruus oli 3000 ? Goldi vastaan HenkkaJii ja vedon ehdot oli selkeät. Henkalla meni kuitenkin pupu pöksyyn, taisi tajuta häviävänsä ja sen luulis jo kertovan sinullekin jotain.
Vai ei Goldilla homma luista, hehheh, hyvin on luistanut täällä ja elämässäkin, minähän kävin katsomassa talon, auton ja palkinnot.
menevän millään perille, mitä yritän selittää. Internet on varsin hyödyllinen väline tiedonetsintään jne, mutta nämä keskustelufoorumit ovat pystyssä lähinnä viihteellisessä tarkoituksessa. Tätä vasten on varsin helppoa ymmärtää, että joitain voi hymyilyttää, kun aikuiset ihmiset jaksavat oikeasti vängätä joidenkin vetojen kanssa.
Samaa taustaa vasten olisi erittäin toivottavaa, jos pääsisimme eroon Goldfingerin tapaisissa häiriköistä, joilla ei ole mitään uutta sanottavaa. Samaa lapsellista kyykytys-juttua viesti tolkulla ja vieläpä sellaisia palstoilla, jonne ne eivät kuulu. Huuhaa-lienee oikea osasto Goldfingerin kaltaisille tyypeille, vaan enpä yhtään ihmettele, että sielläkin hermostuttiin hänen samaa asiaa jauhavaan jatkuvaan jankkaamiseen. Samoilla linjoilla liikkuu myös savon mies, jolle homoeroottisuus tuntuu olevan niin tärkeä asia, että se pitää mainita lähes jokaisessa viestissä. Hänelle suosittelisin Seksi-palstaa.
Kuka kysyi sinulta mitään, hampaattomalta vätykseltä?
itse seksi-palstoillesi. Vässykkä!
rankkaa tekstiä. Että ihan vässykkä.
"Sun on aina saatava viimeinen sana, vaik' se ei johtais mihinkään..."
-Pauli Hanhiniemi & Perunateatteri-
riittävän, että et ymmärrä muiden tekstiä, vaan jopa omat kirjoituksesi menevät yli hilseesi.
Kysyt: "kuka kysyi sinulta mitään, hampaattomalta vätykseltä?"
Vastaus: SINÄ itse kysyit minulta "aloitatko tiistaina peruskoiulun kolmannen luokan?"
Savon aasi, totta totisesti! Hehe!
Pahimmasta päästä, rasvaa köysi.
Tollaset taitellaan kaksinkerroin ja syötetään rotille.
kerta kaikkiaan! Itse asiassa voisinkin rasvata köyden - sinua varten. Olisi näet palvelus yhteiskunnalle, jos pääsisimme eroon kaltaisestasi aasista. Olet rasittava, tyhmä ja hyödytön ihminen.
primitiiviset luolareaktiosi meinaavat ottaa ylivallan kimpaantuessasi, mutta ei kai se nyt herranen aika minun vikani ole, että sinä olet tyhmä! Donkey-boy!
...ymmärrän mitä sinä yrität selittää, mutta kovin moni ei näy ymmärtävän sitä, että Goldi on juuri sitä mitä on kertonutkin.
lienee, että nimimerkki Goldfinger on häirikkö. Hän kirjoittelee jatkuvalla syötöllä alatyylisiä viestejä ja vieläpä palstoille, joiden topicin kanssa kys. viesteillä ei ole yhtikäs mitään tekemistä. Sinänsä minua ei häiritse, jos joku haluaa netissä esiintyä multimiljonäärinä, kunhan vain homma pysyisi hanskanssa niin, etteivät muut siitä häiriintyisi.
Jos sinäkin olisit tavannut Goldin niin tajuaisit, että häirikkö on väärä sana. Eihän Goldi myöskään aloita vittuilua kenellekään, mutta jatkaa kyllä jos joku hänelle ensin vittuilee. Minä huomasin tuon jo ennen tapaamistamme.
että haluan tavata tuollaisen henkilön? Ei millään pahalla, mutta Goldfinger vaikuttaa niin idiootille luxus-talo -juttuineen ja jalojuoma -tarinoineen, että ei todellakaan kiinnosta tutustua. Jos kaverilla oikeasti olisi moista materiaa, niin tuskinpa hän niillä leveilisi pitkin nettiä. Goldfingerin juttuja kun lukee, niin väkisinkin tulee mieleen, että asialla on teinihäirikkö, mutta vaikka näin ei olisikaan, niin kaveri joka tapauksessa käyttäytyy kuten häirikkö, joten ei voisi vähempää kiinnostaa tutustuminen.
En kysynytkään, että haluaisitko tavata Goldin.
Kyllä Goldilta löytyi kaikki mitä on täällä väittänytkin.
väitän, että Goldfinger on samainen teinipahanen, joka sai tuomion nettihäiriköinnistä. Kaikki hänen kirjoittamansa viestit tukevat tätä näkemystä.
Minäpä olin vieressä katsomassa kun tämä yli viisikymppinen Goldi kirjoitteli juttuja suomi24:n palstalle. Tyylistä ei voinut erehtyä.
Olet varmuudella väärässä, tämä Goldi ei ole se joka on saanut sakot.
...ne sakot ei tulleet sille espoolaisteinille nettihäiriköinnistä!
Erkki W. Lihasjärvi (38), tällä hetkellä Savossa, pian Espoossa, seuraavaa asuinpaikkaani en ole vielä päättänyt. Tiedustelen ketjun aloittajalta miksi hän olettaa että jotain "loppujen lopuksi tapahtui". En tunne asiaa, mutta ylenmääräinen uteliaisuus muiden asoista panee kysymään kyselijän motiivia. Vastattava tässä ketjussa.
Erkki twistaa eikä siitä nauti,
Erkki twistaa Erkissä on tauti.
Oon ny selannu muutamia palstoja ja etsinyt keskustelua, jossa joku kehuskeli sitä, kun on niin kiva ajaa kännissä. Nyt en löydä sitä enää mistään. Muistaisin että se olis ollu tuolla yleistä autoilusta, mutta ei löydy edes kaukaa.. Kertokaa jos tiiätte, kiits!
MINÄ HOPPARI kyykytin Goldin ja se ei oo kato sen jälkeen hirtsannu tulla nettiin. Goldi skagaa HOPPARIA! MINÄ HOPPARI RULAAN! Kyykytin jotain 57 kääpää ja erikseen savolaisen käppänän sen keinutuoliin savon vanhainkodissa.
vessaan, onneksi olkoon rotta.
ketju, siis minä HOPPARI kyykytin kaikki.
Kyykytin hopparin. Lökäpöksy rastaletti makaa nyt katuojassa polvet verillä.
Rauha hänen kapiselle sielulleen.
Savomies on lopulisesti rähmällä, ja homo.