Siis oikeasti, onko nyt kyse dementiasta vai valehtelusta, kun Kanerva sanoi, ettei muista taiteilijaa, vaikka taiteilija kuvasi tapahtumia yksityiskohtaisesti. Silloin pitäisi muistin palautua.
Dementia vai valehtelu
kumpaa
14446
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kanerva on nyt jäänyt niin monista valheista kiinni,etei se dementiaa voi olla.Törkeetä
valehtelua vaan.
Anteeksipyynnön aitous ja sekin oli osoitettu vain osalle kansalaisista vaikka hänen pitäisi olla Suomen ulkoministeri ja tottakai me kaikki olemme taloudellisesti osallistuneet hänen palkanmaksuunsa.
Painostetettu katumus mietityttää.
johon puhuja itsekkin uskoo on mielenvikaisuutta.
Nyt pitää varmaan perustaa työryhmä.
"Kanervan vakilause",kun ei osaa itse päättää asioista.
Valehtelijathan eduskuntaan menee ei rehellinen .Kuten ile on jo monta kertaa näyttänyt. Ja pikku "VANHA KOLLI " mies varmaan lupaa naisille kuun ja taivaan.Ei raukka muista edes että hällä on se virallinen koti höyläkin!
on valehtelija kun on sanonut haluavansa politiikkaan. Aamulla radiotoimittajat olivat soittaneet pilapuhelun muka perussuomalaisen puolueen edustajina ja kysyneet Johannan halukkuuta perussuomalaisten ehdokkaaksi ja Johanna oli oitis sanonut että on on ollut aina kiinnostunut politiikasta ja on ehdottomasti kiinnostunut tarjouksesta.:DDDDDDDD
sitä nyt kaikkia 'hoitoja' muistaisi,tuskin ikekään pitänyt päiväkirjaa keitä kaikkia on jyystänyt.
se lahjonta, että voisi hankkia taideteoksia eduskuntaan.
valhetta....taiteilijasta yrittää tehdä valehtelijaa.
Saapa nähdä paljonko näitä rohkeita naisia viellä löytyy joita Kanerva on "ahdistellut". Aikamoinen liuta on näyttelijoitä sun muita, aivan fiksuja naisia joita tämä äijä on "pommittanut". Kaikki ei vaan halua julkisuuteen näissä merkeissä....
Ike on MIES ja kukapa meistä MIEHISTÄ ei käyttäisi tilaisuutta hyväkseen, jos on tussua tarjolla. Sitä tarjotaan Ikelle monta kertaa useammin kuin meille taviksille, joten tekevälle sattuu. Joskus sitten on pakko pikkuisen narratakin, etteivät tällaiset pienet vieraissakäynnit ym. naisseikkailut aiheuttaisi esim. turhanpäiväisiä mustasukkaisuuskohtauksia.
Ike, olet luottamuksemme arvoinen. Pysy MIEHENÄ!
tussua???Taidat vain väittä, että kaikki miehet ovat valehtelijoita.
Ei sit demareilla ole muuta puhuttavaa kuin txt viestit, ne pitäisi olla kanssa yksityisasiaa, samoin kuin sähköpostit ja kirjeet.
10 vuotta! Jos oli niin kännissä ettei muista. Kännisen touhuilta muutenkin tuntuu. Toivottavasti oli kännissä, selvin päin tehtynä olis niin kornia. Kännin piikkiin on niin helppo pistää asioita joita myöhemmin katuu.
Aika paksua tuo valehtelu koko kansan edessä.
Ihmetyttää muutenkin mitä Ike on lauonnut, esim. "voiko tanssijaan edes ihastua" kommentista voi huomata ettei hän paljoa arvosta tanssijoita ihmisinä, kuten todennäköisesti ei arvosta meitä tavallisia kansalaisiakaan.
Harmittaa myös nämä Kiikon lausunnot eräässä Iltalehdessä, jossa hän arvosteli väheksyvään sävyyn näitä tyttöjä, jotka ovat Iken tekstailuja paljastaneet.
Hänhän ei uskonut alkuunkaan että Ike olisi syyllinen, ainoastaan tuhahteli "hassua että nämä naiset ovat aina samantyylisiä, en usko" jne.
...mutta voisiko kuitenkin olla niin että Ike nyt vaan kuitenkin haaveilee juuri näistä "samantyylisistä".
Oikein teki pahaa tämä Kiikon typerä väheksyntä ja hassulle asialle naureskelu, joopa joo.
Voin vaan kuvitella miten Ike&Kiikko ovat keskenään näistä naisista puhuneet, tai siis Ike puhuu. Taito se on sekin saada toinen uskomaan mitä tahansa paskaa. No kun kukaan muu ei Ikeä enää usko, niin hyvä näin että Kiikko on vielä luottavainen.
Aivan varmasti näitä paljasteluita tulee vielä lisääkin.
muuten tulee black out.