Nykyään on muotia

jotta voi jatkaa hyväpalkkaisissa hommissa
edelleen touhuten entiseen malliin.

Anteeksi kaikki.
162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kanervan selvitys vaikutti lähinnä vaalipuheelta, rutiinilla sanottiin se mikä katsottiin tarpeelliseksi sanoa. Mitään oikeaa katumusta ei ollut havaittavissa, mitään selitystä ei saatu, oli vain "virhearvioita". Päällimmäisenä näkyi suuri huoli omasta menestymisestä, saako hän pitää etuoikeutetun asemansa, vaikka ei näekään itseään kansan palvelijaksi.
Olisi hyvin mielenkiintoista tietää, pyytääkö Kanerva anteeksi myös kyseiseen soppaansa keittämiltä naisilta, mahdollisesti kirjallisesti tai henkilökohtaisesti. Tekstiviestejähän hänen ei heille enää pitäisi lähetelläkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pyytää kaikilta anteeksi, kirjoitti:

jotta voi jatkaa hyväpalkkaisissa hommissa
edelleen touhuten entiseen malliin.

Anteeksi kaikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu