Oon tutustunut kaurikseen. Ihmetelly olen että miks se ei tee jo alotetta, mutta luin jostai että tekee kaiken ajan kanssa, ja ei tykkää että ollaan 'päällekäyviä'.
Me käydään samaa koulua, eikä olla edes moikattu! vituttaa. On kyllä monesti ollu mahdollisuus, mutta en ole uskaltanut. Sekään ei ole sanonut mitään. En ymmärrä itteeni :/ oon niin ujo näissä.
Mesessä kyllä juttu luistaa ja näin, mut en halua mitään nettisuhdetta!enkä kyllä uskalla pyytää sitä treffeille, koulussa edes jos uskaltasin jutella.. Huom, olen 99,9 prosenttisen varma että se tykkää musta. Siis olen vain , en jaksa kertoo että mistä tiedän. Se on ainakin sinkku, ja mulle ircissä jutteli ja pyys mesee. Ja kaikkee muuta kivaa..
Huoh, en tiedä mitä teen. haluaisin tutustuu tähän ihan kunnolla, en vain netissä. (mesessä)
Ainiiin. Se ei oo mikään naistenmies, ei ole.
Vesinainen ja kaurismies
3
1158
Vastaukset
- treffeille !
Heippa !
No niin, seurustelin itse vesimiesnaisena kaurismiehen kanssa yli kolme vuotta ja voin sanoa, että pari sopii yllättävän hyvin yhteen.
Kaurisukko on erittäin epävarma näissä tunnepuolen asioissa ja varmaan ensikontakti on se vaikein. Suosittelen, että menet vaan suin päin pyytämään ulos. Eihän se selviä kuin kokeilemalla :)
Itseni näkökulmasta ja huom.huom.huom. tämäkin on vain yksittäistapaus, kauris on ehdottoman uskollinen kumppani, kärsivällisyyttä täynnä, rehellinen kuin mikä ja ennen kaikkea aito. Miinuksena välillä oli loputon työorientoituminen ja kunnianhimo, mutta kun potkii vähän takamuksille ja herättelee avaamaan miehen maailmankatsomusta myös muualle, hänestä voisi vesimiesnainen saada elinikäisenkin kumppanin. Kauris ei välttämättä usein näytä tunteitaan, mutta mielestäni rakastaa hyvin syvästi ja on välillämme on vieläkin erosta huolimatta vahva henkinen luottamus. Tämä kauris ei myöskään ollut mustasukkainen vaan antoi mennä ja tulla miten huvitti, mikä taas passasi riippumattomuuteen pyrkivälle vesimiehelle hyvin.
Puhuin ehkä jo asian ohi, mutta jos kauris on noinkin "antaumuksella" osoittanut kiinnotuksensa, en epäröisi hetkeäkään vaan tarttusin tuumasta toimeen :) Tsemppiä ! Hitaasti lämpenee kauris, mutta lämpenee kumminkin :)
P.S Kyseinen kauris oli ensimmäisillä treffeillä muistaakseni aika asiallinen. (en tiedä päteekö muihin?) Juttelin kuitenkin omiani ja heitin huulta ja niin juttu luisti loppujen lopuksi kuin rasvattu :) - vesuri-nainen.
En nyt halua lannistaa sinua, mutta mietipä sitä, että kauriit SUUNNITTELEVAT lähestulkoon kaiken elämässään ennalta tyyliin: "Kello silloin ja silloin sitä sun tätä..." (koskee myös SEKSIÄ!!!)
Itse en suostu ottamaan kaurismiestä.- kuuluu..
Oletko itse koskaan ollut kaurismiehen kanssa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847132Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277079Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176205Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635225Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193485Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400