Vesinainen ja kaurismies

Mahdotontako?

Oon tutustunut kaurikseen. Ihmetelly olen että miks se ei tee jo alotetta, mutta luin jostai että tekee kaiken ajan kanssa, ja ei tykkää että ollaan 'päällekäyviä'.

Me käydään samaa koulua, eikä olla edes moikattu! vituttaa. On kyllä monesti ollu mahdollisuus, mutta en ole uskaltanut. Sekään ei ole sanonut mitään. En ymmärrä itteeni :/ oon niin ujo näissä.

Mesessä kyllä juttu luistaa ja näin, mut en halua mitään nettisuhdetta!enkä kyllä uskalla pyytää sitä treffeille, koulussa edes jos uskaltasin jutella.. Huom, olen 99,9 prosenttisen varma että se tykkää musta. Siis olen vain , en jaksa kertoo että mistä tiedän. Se on ainakin sinkku, ja mulle ircissä jutteli ja pyys mesee. Ja kaikkee muuta kivaa..

Huoh, en tiedä mitä teen. haluaisin tutustuu tähän ihan kunnolla, en vain netissä. (mesessä)

Ainiiin. Se ei oo mikään naistenmies, ei ole.

3

1158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • treffeille !

      Heippa !

      No niin, seurustelin itse vesimiesnaisena kaurismiehen kanssa yli kolme vuotta ja voin sanoa, että pari sopii yllättävän hyvin yhteen.

      Kaurisukko on erittäin epävarma näissä tunnepuolen asioissa ja varmaan ensikontakti on se vaikein. Suosittelen, että menet vaan suin päin pyytämään ulos. Eihän se selviä kuin kokeilemalla :)

      Itseni näkökulmasta ja huom.huom.huom. tämäkin on vain yksittäistapaus, kauris on ehdottoman uskollinen kumppani, kärsivällisyyttä täynnä, rehellinen kuin mikä ja ennen kaikkea aito. Miinuksena välillä oli loputon työorientoituminen ja kunnianhimo, mutta kun potkii vähän takamuksille ja herättelee avaamaan miehen maailmankatsomusta myös muualle, hänestä voisi vesimiesnainen saada elinikäisenkin kumppanin. Kauris ei välttämättä usein näytä tunteitaan, mutta mielestäni rakastaa hyvin syvästi ja on välillämme on vieläkin erosta huolimatta vahva henkinen luottamus. Tämä kauris ei myöskään ollut mustasukkainen vaan antoi mennä ja tulla miten huvitti, mikä taas passasi riippumattomuuteen pyrkivälle vesimiehelle hyvin.

      Puhuin ehkä jo asian ohi, mutta jos kauris on noinkin "antaumuksella" osoittanut kiinnotuksensa, en epäröisi hetkeäkään vaan tarttusin tuumasta toimeen :) Tsemppiä ! Hitaasti lämpenee kauris, mutta lämpenee kumminkin :)

      P.S Kyseinen kauris oli ensimmäisillä treffeillä muistaakseni aika asiallinen. (en tiedä päteekö muihin?) Juttelin kuitenkin omiani ja heitin huulta ja niin juttu luisti loppujen lopuksi kuin rasvattu :)

    • vesuri-nainen.

      En nyt halua lannistaa sinua, mutta mietipä sitä, että kauriit SUUNNITTELEVAT lähestulkoon kaiken elämässään ennalta tyyliin: "Kello silloin ja silloin sitä sun tätä..." (koskee myös SEKSIÄ!!!)

      Itse en suostu ottamaan kaurismiestä.

      • kuuluu..

        Oletko itse koskaan ollut kaurismiehen kanssa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7132
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6205
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3485
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe