lähdettekö

jos ei aukeakaan? No tuskimpa eiköhän suomalaiset ole vaan tottuneet kohtaloonsa. Etelä Euroopassa ehkä totuttu toimimaan toisin.
7732
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

veli hyvä :D
Minä lähden barrikadeille, jos ei aukea..

Äänestä
  • Et semmotis tällä kertaa...

    Ku vanha kuolee, ni uutta suolee. Mistäs otetaa seuraavaks mahtavasti Hilloo?

    Äänestä

  • Lopetti just toimintansa kirjoitti:

    Et semmotis tällä kertaa...

    Ku vanha kuolee, ni uutta suolee. Mistäs otetaa seuraavaks mahtavasti Hilloo?

    sitten kun vanha "kuolee"..

    Äänestä

  • aukeaa ja tarvitaan muutama "taala" lisää. Entäs menetkö sitte(jos ei varsinkaa kelpaa virtuaali raha). Ja sanonko vielä nimimerkillä W.G.I läinen.

    Äänestä

  • entäs jos kirjoitti:

    aukeaa ja tarvitaan muutama "taala" lisää. Entäs menetkö sitte(jos ei varsinkaa kelpaa virtuaali raha). Ja sanonko vielä nimimerkillä W.G.I läinen.

    sitte..

    Äänestä

karhulippis entistäkin tiukemmin päähän ja uutta kusetusta etsimään, johon hävitä lisää rahaa.

Suosittelen kapitaaleille lämpimästi Reilujen Kerhoa!

Äänestä

Suomalaisen luonteeseen kuuluu, että barrigaadeille ei minkään massan mukana lähdetä.
Suomalainen luottaa ruotsalaisten valmistamaan mora tuotteeseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


barrogaadeille kirjoitti:

jos ei aukeakaan? No tuskimpa eiköhän suomalaiset ole vaan tottuneet kohtaloonsa. Etelä Euroopassa ehkä totuttu toimimaan toisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu