ei ollut diivaksikaan

Ajatelkaas nyt realistisesti - Tarja Turunen EI OLSISI YHTÄÄN MITÄÄN ilman Tuomas Holopaista ja kumppaneita. Kyllä kaikki kaikki tuntevat Turusen vain sitä kautta, eikä sooloura ole minkään arvoinen - jos haluaa kuulla ooopperaa sitä voi kuunnella hyvääkin oopperassa.
Turunen pikkudiiva josta ei tullukaan oikeaa diivaa. Pojast tekivät kyllä kullanarvoisen ratkaisun heittäessään Turusen ulos. Nyt on jokseenkin täydellinen kokonaisuus, jota kuuntelee mielellään.
81277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tarjassa on karismaa isolla K:lla ja hän on taitava esiintyjä. Tunnet kai hänet niin hyvin, että voit arvioida jopa vanhan bändin sisäisiä asioita. Tottakai "ulosheitto" oli dramaattinen, hänenhän oli tarkoitus lähteä bändistä lähiaikoina muutenkin. Kun luki tuon NW:kirjan, en yhtään ihmettele, ettei häntä kiinnostanut viinanhuuruinen keikkaelämä. Tarja on vain kaunistunut kaunistumistaan ja näkee, että hän huolehtii itsestään. Hyvä, Upea Tarja!

Äänestä
  • on se kuuluisa loppu...

    Äänestä

  • ------------ kirjoitti:

    on se kuuluisa loppu...

    Se parhaiten nauraa, kenellä on parempi lääkitys!

    Äänestä

Tuomas Holopainen EI OLISI YHTÄÄN MITÄÄN jos ei alussa olisi älynnyt bongata Tarjaa laulajaksi, kukaan ei olisi kuullutkaan semmosesta bändistä ku nightwish, jos laulajana olis alottanu Anita pyrkyri niin kyllä ois bändi jääny soittaan karaokepubeihin eikä levytyssopimusta olis tullu

Äänestä
  • No, ei viitsi syytellä ketään, näin siinä vain kävi ja sille ei voi mitään. Anettehan tuli mukaan vasta myöhemmin. Laulajana hän on kyllä aivan eri genreen kuuluva. Ei viitsisi oikein edes kommentoida tuota aloittajaa, koska tämä ei ole Nw:n keskustelupalsta, vaikka ne monta kertaa sivuavatkin toisiaan. Ei huolta Tarja pärjää omillaan ja laadulla. Kun lauluääni on hyvä ja kaiken lisäksi laulaja laulaa sydämellään,ja on lisäksi kaunis ja tyylikäs, mitä muuta voisi toivoa, kuin laulamisen jatkamista edelleen!

    Äänestä

  • Periaate kirjoitti:

    No, ei viitsi syytellä ketään, näin siinä vain kävi ja sille ei voi mitään. Anettehan tuli mukaan vasta myöhemmin. Laulajana hän on kyllä aivan eri genreen kuuluva. Ei viitsisi oikein edes kommentoida tuota aloittajaa, koska tämä ei ole Nw:n keskustelupalsta, vaikka ne monta kertaa sivuavatkin toisiaan. Ei huolta Tarja pärjää omillaan ja laadulla. Kun lauluääni on hyvä ja kaiken lisäksi laulaja laulaa sydämellään,ja on lisäksi kaunis ja tyylikäs, mitä muuta voisi toivoa, kuin laulamisen jatkamista edelleen!

    "heavya" ei Turusen musiikki ainakaan ole enään ja tuskin tulee olemaankaan.

    Äänestä

  • oli ,mutta kirjoitti:

    "heavya" ei Turusen musiikki ainakaan ole enään ja tuskin tulee olemaankaan.

    Ja oikein kuningatar-heviä. Tarja on naispuolisten hevilaulajien ja muutenkin suomalaisten naislaulajien ehdotonta aatelia!

    Äänestä

jos Pimppilotta olis lällättänyt bändissä alusta asti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Musiikin ystävä kirjoitti:

Ajatelkaas nyt realistisesti - Tarja Turunen EI OLSISI YHTÄÄN MITÄÄN ilman Tuomas Holopaista ja kumppaneita. Kyllä kaikki kaikki tuntevat Turusen vain sitä kautta, eikä sooloura ole minkään arvoinen - jos haluaa kuulla ooopperaa sitä voi kuunnella hyvääkin oopperassa.
Turunen pikkudiiva josta ei tullukaan oikeaa diivaa. Pojast tekivät kyllä kullanarvoisen ratkaisun heittäessään Turusen ulos. Nyt on jokseenkin täydellinen kokonaisuus, jota kuuntelee mielellään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu