miten te suhtaudutte yllätyksiin? Lähetin yhdelle niin ihanalle rapunaiselle , anteeksipyyntönä (vaikkakin oli jo anteeksi antanut; välit menivät väärinymmärrysten takia), interfloran välityksellä pienen lahjan osoittaakseni kuinka pahoillani oikeasti olen. Hän asuu ulkomailla siksi piti lähettää, muutenhan olisin itse ihan vienyt.
Ajattelin vaan, että pitävätkö ravut ihan hupsuina sellasia jotka tällästä tekee? Tämä rapu vaan on niin tärkeä ja rakas, että sitä ei rahassa mitata ja ajattelin, että pelkät sanat ei tässä tapauksessa riitä kertomaan kuinka pahoillani olen.
Kertokaas rakkaat rapuset
3
912
Vastaukset
- tekisin itse noin
toi on just ihanasti ja oikein toimittu!
ei hupsua ollenkaan. päinvastoin!
jos hän on kukkaset saanut, niin luulisi totisesti arvostavan.- Kräfta
Minä ainakin rapunaisena tykkäisin ja odotankin tuollaisia eleitä mieheltä. Jos tässä tosiaan on kyse väärinkäsityksestä niin asian pitäisi korjaantua jos ei toisella ole jo tullut muuta mietittävää.
- silti mietityttäis...
...siis ihana ele sinäänsä, mut rapunainen tekee silti omat päätöksensä, riippuu niin paljon siitä, missä teillä meni vikaan, mut itseni rapuna tuntien voin sanoa, et todella paljon vaatii vakuutteluja, ennen, kun uskoisin taas sanoihisi. Kukaan ei ole niin epäilevä, kun rapunainen, kun kerran pettää luottamuksen, niin sitä ei hevillä takaisin saa, sanat ei todellakaan riitä, vaan ne teot. Onnea siis yritykselle:o)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184231Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia5032360Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1421881- 771495
- 1591463
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.91274Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34788- 106747
- 27711
Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?
Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?25691