leijonahevosnainen ja vaakakäärmemies?
Miten tulevat yksiin
1
556
Vastaukset
- Tulisika
Leijona tahtoo, Vaaka punnitsee.
Leijona on tulimerkki, Vaaka ilmamerkki. Ilma kritisoi Tulen intoilua, Tuli saattaa tuskastua.
Vaaka ei halua loukata ketään mutta hermostuttaa ihmisiä päättämättömyydellään. Leijona hallitsee.
Hevonen ja Käärme.
Hevonen rakastaa vapautta, vapaus on liikkeelle paneva voima. Käärme on luonnostaan epäluuloinen ja etäinen. Käärme ei paljasta korttejaan (Vaaka!) mutta on tyyneen ulkokuorensa alla intohimoinen(Vaaka!). Tämä eläinmerkki suojelee sitä, jota rakastaa niin kauan kuin rakastaa (Vaaka!). Käärme on erinomainen neuvonantaja (Vaaka!) mutta heikkohermoinen (Vaaka!).
Hevoselle partnerin valinta on vaikeampi kuin useimmille muille.Sen elämässä tapahtuu paljon muutoksia - kiinalaiset sanovat, että Hevonen on muutosten uhri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751191
- 741184
- 481064
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041018- 51985
- 34747
- 49714
- 54646
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39642Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577