Kanervan ansiot?

Mulle jäi epäselväksi, mitkä mahtaa olla ne IK:n ansiot, joista Kaitainen kehui tänään Kanervaa uutispuheessan kok. puoluekokouksessa?
9362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tekstari

Äänestä



  • Halosen kirjoitti:

    Olisi pitänyt käydä Valkoisessa talossa nuolemassa loppuunajettua pressaa, lisää joukkoja Afganistaniin? Lähetetään Häkämies, Ike ja Katainen haulikkoineen sinne, niin ja Matti mukaan ja pelkkä menolippu.

    että mainitsemassasi joukkueessa olisi rohkeutta lähteä? Njet, luulen ma, vaikka melkoisia sotaherroja ovatkin olevinaan, aina kersantista majuriin asti. Mielelläänhän he meidän lapsiamme sinne lähettäisivät tapettaviksi, vaan eipä taida vellihousuista itsestään olla muuhun kuin tanssijattarille tekstareita lähettelemään tai hiukan höpsähtäneitä tyttösiä netissä huijaamaan. Sitten kun oli hommat hoidettu, niin ei muuta kuin oikeuteen.. Ja perkele, tällainen raukkis meillä on pääministerinä..

    Äänestä

  • Halosen kirjoitti:

    Olisi pitänyt käydä Valkoisessa talossa nuolemassa loppuunajettua pressaa, lisää joukkoja Afganistaniin? Lähetetään Häkämies, Ike ja Katainen haulikkoineen sinne, niin ja Matti mukaan ja pelkkä menolippu.

    ensimmäisinä syöksyvät pommisuojiin ja ajavat lapset ja naiset (ei tanssityttöjä) pois tieltä. Pitäähän herrojen säilyä.

    Äänestä

Kuka tietää,olisi kiva tietää?

Äänestä

Tunaroinnin maailmanmestari ministerin palkalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Onko niitä kirjoitti:

Mulle jäi epäselväksi, mitkä mahtaa olla ne IK:n ansiot, joista Kaitainen kehui tänään Kanervaa uutispuheessan kok. puoluekokouksessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu