Suomessa huono homma kun ei ole kuin valtion neste ja se pitää hinta monopolia. Nyt diesel nousee vaan kohisten ! Eikä kukaan sano mitään tankkaa vaan kiltisti !
Neste perkele !
köyhä1
151710
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
mites S-ryhmän aineet ja tebolin? ja shellin? lopeta tankkaaminen
Eilen Taloussanomissa:
Paras (suurin on paras) dieselin hinta 1,479 €/l,
Joutsan Shellillä.
Voimakkain bensatarjous 1,529 €/l,
Tohmajärven Nesteellä ja ABC:llä, tasapelillä.
Kesäksi on luvassa uusia ennätystuloksia.
Markkinat ovat kehittyvässä kurssissa.
menee painoon
näin joutsan shellin asiakkaana voin mainita että taloussanomien toimittajalla on paha lukihäiriö
14.3. lähtien joutsan shellillä on diesel ollut 1,279 kuten myös paikallisella seolla
tarkistin ja myös polttoaine.netissä tuo tieto pitää kutinsa
mistä lie toimittaja tuon 1,479 hinnan repäissyt?!?
Nyt meita on kaksi koyhaa jotka on uskaltanut asian tunnustaa, mutta kun pyyhkaset vanhalla jenkilla pontolle ja lorautat 80-90 litraa tankkiin niin koppimopoporukka kattoo suu ympyriaisena ja ihan hiljaa, juolahtaa vissiin mieleen sen kuun lainanlyhennykset.
Kyllähän se maksaa keitellä pettuöljyä kaiken maailman palmunsiemenistä ja ryteiköistä. Öljynkin hinta on korkeampi kuin koskaan. Ja nousee vaan. Sen takia tämä inflaatiokin painaa päälle ja tuhoaa pikkuhiljaa koko maailmantalouden.
Jostain täytyy saada rahat kun Neste hemmetin isoja kolossi rakennuksia Keilalahteen rakentaa.
http://www.nesteoil.fi/default.asp?path=35,52,62,166,5783
kun ostaa oikeasta paikasta .Olen Suomen verenimijille ja ryöstöverottajalle tuonut esiin sellaisen seikan ,että en tankaa suomessa ollenkaan .Annan meidän naapurille ,elikkä Venäjälle ne rahat eipä suomen paskat saa muuta kun saasteeni.Venäjällä Bensa alle euron ja diisel noin 70c/l.Ahneudella on paskanen loppu ajan vuodessa 100000 km ei hirvitä.Tehkää samoin kellä mahollisuus.
olet!?!
pitäis laittaa sielläpäin kaikki maksulle, ettei muiden tarttis tollasille verenimijöille mitään verovaroista ylläpitää
tieverot ym maksut vaan kaikille jotka naapurissa käy tankkaamassa
...samaa sakkia kuin sosiaalipakolaiset, mitään ei halua maksaa mut kyllä itselle kinutaan kaikki!
kuinkahan paljon lapissakin on infraa per asukas yhteiskunnan ylläpidettävänä?
toivottavasti saadaan lopetettua rajaseutujen pummien ylöspito verovaroin, joita eivät halua maksaa... sais ahneet paskasen lopun!
Me lapin ihmiset elätämme sintkin räkänokka .Satumme asumaan lähellä Venäjää ja siitäkös etelän sosiaalipummi ärähtää.
ja unissas te seitsemän aluetukien varassa elävää lapin pummiveljestä etelää elätä
;)
senkus käyt tankkaamassa venäjällä mutta älä älähdä jos pummiksi kutsutaan kun se kerran olet
muista myös käydä hakemassa kunnantalon vessasta ilmaiset vessapaperitkin kotiisi!
se räkänokka huutelee?Siekö se kunnantalon vessapapereita käytät ?Hyi sinua.Sehän on niin ,että meidän valtiolle maksamia verorahoja käytää justiin sinunlainen etelän loinen.Olehan varovainen niitten vessapapereitten kanssa ..Vaikka hyvähän se on sitä räkästä nokaa välillä puhistaa kun äiti ei ole niistämässä Eikö se olekki ihmeellistä kun olet niin räkänokka ,että pitää ne paperitki sieltä kunnantalolta viiä?Mulla Lapin eläjillä on tuota omaisuutta senverran enemmän kun tuolla sinun suvulla yhteensä ei minuntarvi kunnanapuun turvautua edes vessapaperia ei sieltä ole tarvinnut hakea niinkö itte varmaan olet joutunut kun tuollaisia osasit kertoilla .Toivon sulle paljon rahaa ,että ei tarvi sieltä kunnantalolta kaikkia viiä jää niillekki jotka ei sitä tarvi nokanpyyhkimiseen vaan siihen aivan ittensä pyyhkimiseen.
Nytkö sinä mussutat "loisille" verorahojen käytöstä kun muutamaa viestiä aiemmin kerroit ylpeänä että kierrät verojen maksua tankkaamalla Venäjällä ja kehoitit muita samaan?
Jos on omaisuutta "senverran enemmän" niin kumman kitsas olet käyttämästäsi polttoaineesta valtiolle polttoaineveroa maksamaan jolla mm. Lapin tiestöäkin ylläpidetään.
jotain on ei siitä taho luopua esim.Uusi mersu ja iso kelohongasta rakennettu 220neliön omakotitalo .ei sitä vapaaehtoisesti luovuta rahoja verenimijöille .Miksi maksaisin kun on varaa kulkea Venäjällä .Kokeile omaa varallisuutta kuinka monesti sinun pörssi kestää tankata siellä.
polttoaineverosta menee teiden kunnossapitoon...? Mä tankkaan venäjällä, mun rahoista ei paskanpuhujien palkkoja maksella.
potaskanpuhumista. Eihän niist auto- ja pa.veroist me kun vähä teihin. halvalla kannattoo ostoo mistä suap.