Canalin tarjoukset

Asiakas..

Mitenkäs on, kun olen canal :n tilannut viime syksynä (elisalta kaapeliverkkoon 12 kk:n tilaus) ja sain sen tarjouksen, että 4 kk puoleen hintaan. Jos nyt irtisanon tilauksen tuon vuoden tullessa täyteen, niin voinko sitten taas tilata kanavapaketin uudestaan, kun tuollainen tarjous jälleen tulee? Kuitenkin joka syksy noita tarjouksia on.

4

2217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Parka

      Yleensä näissä tarjouksissa lukee ehto, että on tarkoitettu uusille asiakkaille.
      Eli :"kampanja ei koska suljettuja ja uudelleen samaan talouteen solmittuja sopimuksia" ect, ect...

      • Näin siis on

        Arvelinkin vähän,että tuskinpa sitä nyt noin voi tarjouksilla ratsastaa..

        Meinaan, että on tuo vähän kova hinta 60/2kk maksaa, kun nykyiset tallentavat boksit tekevät vielä turhemmaksi tuon maksukanavien tavan kierrättää samoja ohjelmia viikosta toiseen.

        Jos urheilupaketin saisi selvästi halvemmalla (tyyliin 10 eur/kk) niin semmosen voisin tilata. VAan kun hinta on lähes sama, otat sitten leffat, urheilun, tai molemmat, niin eipä siinä oikein järkeä ole. Paitsi tietysti Canalille.


    • .......

      Esimerkiksi Viasatin tarjous tällä on hetkellä
      vain uusille asiakkaille ja Canal :n koskee kaikkia paitsi nykyisiä ja tarjousaikana peruuttaneita tilaajia.

    • MiesLahdesta

      Peruin juuri Canal sopimukseni ja näin ollen haluaisin antaa vinkin kaikille Canal -asiakkaille.

      Soitin Canal Digitalin asiakaspalveluun ja ilmoitin peruutuksesta. Heillä oli välittömästi esittää vastatarjous aiheeseen. Ehdottivat, että laitan kanavapaketin "hyllylle" kesäksi ja jatkan syksyllä uudestaan 12 kk määräaikaisella sopimuksella. Edut: 3 kk (syys-loka-marraskuu) ilmaiseksi ja 9 kk normaaliin hintaan.

      Mielestäni kaikkien Canal -asiakkaiden kannattaisi soittaa Canal Digitalille ja ilmoittaa peruvansa paketin, vaikka ei olisi aikeissa peruuttaakaan....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      82
      6461
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3551
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      3118
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2312
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      28
      2191
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      121
      2097
    7. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      190
      2042
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2009
    9. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      1842
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1628
    Aihe