Jätetääs Keskisuomalainen tilaamatta

8218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei jätetä tilaamatta. Hyvä keskisuomalainen!

Äänestä

  • Läksin Ryynipyystä sisäiseen maanpakoon 26 vuotta sitten, koska en kestänyt päätoimittaja Laatikaisen härskiä kepu-propagandaa enkä ontuvia kielikuvia. Harkitsen paluuta, jos Laatikainen todella lähtee eläkkeelle.

    Äänestä

Kantelija meni sivuraiteelle. Kotirauha on asianomistaja-asia ja kuuluu poliisille. Ja Kanerva ei ole virkamies. Jos uskottavuus menee, niin ei kai oikeuskansleri pysty mitään tekemään, vaan me äänestäjät, eduskunta ja pääministeri, mutta nyt ei pääministerillä ole oikein varaa tehdä johtopäätöksiä Kanervasta, kun hänellä itsellään on niin paljon yksityisasioita ja oikeudenkäynti kesken. Muuten, siis normaali-pääministeri tekisi johtopäätökset, eikä suinkaan oikeuskansleri.

Äänestä
  • Kantelijan mielestä on syytä epäillä, että Kanerva on käyttänyt asemaansa ja virkapuhelintaan väärin
    *****


    En ole nähnyt kenenkään kokoomuksesta enkä varsinkaan pääministerin ottavan kantaa tuohon asiaan.
    Mahtaako se siis olla ihan yleinen tapa ja niin pieni rike, ettei siihen tarvitse puuttua ollenkaan?
    Tuo olisi ainakin selkeä ja konkreettinen asia, josta pääministeri voisi huomauttaa Kanervaa ja tehdä samalla myös muille kansanedustajille ja hallituksen jäsenille selväksi, ettei virkapuhelin ole tarkoitettu tiedusteluihin naisten alusasuista ja vastaavista asioista.

    Ja hyvin mielenkiintoinen asia olisi myös tuo, miten sitä virka-asemaa on käytetty?

    Äänestä

Vieläkö Korhonen ja hännystelijä vpj.melskaa uutisissa?

Äänestä
  • uutispäivä demari?

    Äänestä

  • sitten kirjoitti:

    uutispäivä demari?

    Niiden aika on auttamattomasti ohi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muistakaakin kirjoitti:

http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/oikeuskanslerille-kantelu-kanervasta(91435).ece?utm_source=rss_feed&utm_medium=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu