mUUTTOLINNUT visertelivät metsässä mulle

OLI MUUTEN CAPITALAISTEN KANNALTA ERITTÄIN ILOISIA UUTISIA, JOITA "MUUTTOLINNUT" ILMOITTIVAT VISERRYKSELLÄÄN.
Capitalaiset maltia, kohta tulee iloisia uutisia.
Etiäiset kertoivat juuri.
2862
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oli sinitulkkuja ja ne visersi "PUU-PAA PUU-PAA" - ja uutisia tulee kyllä.

Äänestä

... uskollinen paikkalintu ja ei ole vielä hävinnyt kuusikoihin. Sen sijaan Whiskeysieppo laulo tossa, jotta tili tuli...tili meni.

Ja mitaan ette voi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TITITYY...TITITYY...TITITYY kirjoitti:

OLI MUUTEN CAPITALAISTEN KANNALTA ERITTÄIN ILOISIA UUTISIA, JOITA "MUUTTOLINNUT" ILMOITTIVAT VISERRYKSELLÄÄN.
Capitalaiset maltia, kohta tulee iloisia uutisia.
Etiäiset kertoivat juuri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu