Lue Iltasanomat/uutiset. Taiteilija perui puheitaan ja nyt vain kehuu Kanervaa. Samoin kehuu tanssija. Koko kohu alkaa haista menestyneen ulkoministeri Kanervan poliittiselta mustamaalaamiskampanjalta. Minkä puolueiden voisi ajatella olleen asialla median avustamana? Kanerva on vasemmistolle pelottavan kyvykäs ja dynaaminen ulkoministeri. Kumma kun mustamaalaus alkoi vasta näin myöhään! Ruotsissa vasemmisto käynnisti porvaripuolueen ministereiden mustamaalaamisen heti ensimmäisenä päivänä.
kanerva ajojahti murenee
paljastuu salaliitto
4242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Turun ja Helsingin yöelämässä liikkuneet muistavat hyvin Kanervan ja hänen tapansa jahdata nuoria naisia. Tämä on fakta!
Jos Kanervan menemisä aletaan todella tutkimaan, niin löytyy varmasti mielenkiintoisia kuitteja/tositteita siitä, mihin on TYÖNANTAJAN luottokorttia ja taksiseteleitä käytetty.
Kyse ei ole loppukädessä yhdestä tai kahdesta kerrasta, vaan vuosikymmenten ajan tapahtuneesta prosessista, jossa seksi-addikti papparaisen touhuja on katsottu läpi sormien.
Pappa on jo myöntänyt lähettäneensä satoja tekstiviestejä nuorelle naiselle, jossa on tiedustellut mitä ihmeellisempiä yksityiselämän asioita, joten se on faktaa ja ei siitä miksikään muutu. Olisi syytä erota (piste)
ei ole vuosien kuluessa vähentynyt, leviää ja laajenee kuin herpes. Molemmat taudit ovat kantajallaan elämän loppuun saakka. Osanottoni lähimmäisille.
ihanitse pappa-Kanerva omat mustamaalamisensa hoitanut, kyllä sen kaikki täysjärkiset tajuaa.
"ajojahti". Kanerva on viestit lähetellyt ja asian myöntänyt ja itsekkin sanoi sopimattomasti käyttäytyneensä ja sillä siisti. Eikä ollut ensimmäinen kerta. Tässä on "murentunut" Kanervan maine lopullisesti....ei pääse pantteri pilkuistaan EI.