tehdas jopa joutunnut kutsumaan osan autoista takaisin. Annetaanko käyttäjälle sijaisauto?
Vakavia ongelmia
bemarin laadussa?
91712
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
bemari etelleen paras ja sijaautoja ei javeta.
Provoa pukkaa ja sitä rataa.
joten rentoudu, sammU.
todistaa että Bemari haluaa pitää asiakkaansa ja maineensa vastuuntuntoisena autonrakentajana. Toisin on ne valmistajat jotka salaavat viat kuten esim sinun automerkkisi Toyota.
noita korjauskutsuja koskaan, olen osatanut vuosien 1985 - 2006 välisenä aikan 8 kpl uusia bemareita, eikä yhtään korjauskutusua ole tullut ????? Pimitetäänkö multa tietoa ??? Voitko kertoa mistä viasta tai vioista on kysymys niin voin alkaa kyselemään korjausaikoja !!
vaivihkaa. Säilyy maine paremmin. Jos et huollata merkkiliikkeessä alat varmasti saamaan takaisinkutsuja.
Takaisinkutsut osoittavat vain, että tehdas pyrkii korjaamaan esiin tulleet viat. Vakavista vioista ilmoitetaan mutta pienemmät hoidetaan "hiljaisesti" huoltojen yhteydessä.
Välillä 1984-2006 kolmossarjan bemareilla oli yhteensä 172 takaisinkutsua. Vitossarjalla vastaava luku oli 191 takaisinkutsua.
Porsche 911 sai vastaavasti 59 kutsua ja Toyota Corolla 45 ja VW Golf 66.
MAALIPINNAN LAKKAUS on ala-arvoista kestävyyden kannalta.
http://www.ake.fi/ake/akerecall/RecallList.aspx?&kohde=0