Kepu ja Kokoomus ovat nyt pahassa liemessä ja uskottavuuskriisissä, joka on myös uskottomuuskriisi. Vanhasen hallitus kaatuu pian.
Eero, palaa kehään! Nyt sinua tarvitaan. Peru eroamisesi.
Ei yhdestäkään seuraajaehdokkaastasi ole hommaan eikä varsinkaan pääministeriksi. SInusta on!
Pelasta Eero Suomi ja sen maine!
Eero, palaa kehään! Nyt sinua tarvitaan. Peru eroamisesi.
Ei yhdestäkään seuraajaehdokkaastasi ole hommaan eikä varsinkaan pääministeriksi. SInusta on!
Pelasta Eero Suomi ja sen maine!
Vastaukset 17
Vanhimmat
tosiaan yhdessä rakentamaan sitä uskottavaa SDP;tä, ja lopettaa Tuomiojamaiset puukotukset PJ;n selkään. Voisivat myös yksissä tuumin pyytää Heinäluomaa harkitsemaan lopettamispäätöstään, sillä valitettavasti SDP;llä ei ole heittää tuleen uskottavaa PJ;tä noista ehdokkaista. Hassu juttu, mutta mahtaako puolue-eliitti edes tajuta asiaa .... tuskinpa, nyhväävät jokainen tahollaan omia kiemuroitaan ja huomaavat yht´äkkiä että onkin mennyt puolue alta. Ei voi olla noin vaikeaa demokratia puolueessa, jos päättäisivät yhdessä mihin helvetin suuntaan ja mitä oikein haluavat ajaa. Omanedun tavoittelu olisi syytä jo lopettaa.
pikemminkin päinvastoin.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000104&posting=22000000033675934
sillä se ei kykene vastaamaan nykyihmisten tarpeisiin. SDP ei kykene hoitamaan maan taloutta eikä ulko- ja turvallisuuspolitiikkaa. Siinä se on.
perustarpeet niin paljoa muuttuneet ole ??
Mikäs ongelma on ?? Kuka ja ketä tahansa kykenisi "hoitamaan" nuo asiat tällätasolla jolla niitä nyt hoidellaan. Kieli vaan niin syvälle EU;n ja Jenkkien perseeseen, välittämättä siitä mihin se oikein johtaa meillä kansallisesti. Luovutaan vain omista eduistamme (kansan enemmistön) ja siirretään kaikki "finassimiehille". tuo on juuri se helpoin tapa, jolla nyt porvarihallituksen vedossa mennään.
mikä mättää. Täsmennyksiä, pliis:
1. Määrittele nykyihminen.
2. Millainen on käsityksesi tarvehierarkiasta.
3. Mikä puolue kykenee hoitamaan maan taloutta.
4. Mikä puolue kykenee hoitamaan ulkopolitiikkaa
5. Mikä puolue kykenee hoitamaan turvallisuuspolitiikka.
VAI oletko ehkä yksipuoluejärjestelmän ja diktatuurin kannalla? Lisätietoa siis, jos tarkoituksesi todella on keskustella eikä vai ketkuilla.
Ei kannata palata kun kannatus on nousut just sen takia kun Eero lähti pois tätä me odotimme.Kannatus heti nousi kun heinäluoma lähti pois.Nyt jos saadaan TUOMIOJA jatkoon niin KANNATUS nousee vielä,tämä on varmaa nähtiin tässä kun heinäluoma hyppäs sivuun niin kannatus lähti heti nousuun.Kannatus nousisi vielä jos heinäluoma ei asettusi edes kansanedustajaksi.
Lipposen hännystelijä kaartille kenkää. Kaikki pihalle ja suunta sinne ihmisen suuntaan, eikä vaan puheet.
Lipponen piti huolen ettei näkyviä uhkaajia hänelle päässyt syntymään. Tässä sitä jeesnaisten lauman armoilla.
Vaikea seurata juoksutustasi. Luulenpa, että kannatus nousi, kun Tuomioja joutuikin kohtaamaan realiteetit. Lisäpisteitä toi uusien kasvojen ilmestyminen keskusteluun.
Seuraavissa eduskuntavaaleissa Tuomioja on tuskin mukana. Hän on silloin eläkeikäinen ja ymmärtää - ahneeseen sukupolveen kuuluvan - heittäytyä anteliaaksi ja tehdä tilaa seim. Pajamäelle. Heinäluoma on omalla painollaan ilman muuta mukana. Ja se hyvä juttu se.
Tuomioja on ainoa joka pystyy pelastamaan SDP:n Eero Heinäluoman aiheuttaman tuhon raunioilta. Vielä kun saataisiin nopeasti heinäluoman apurit pois pilaamsta puoluetta.
vittuun, kepun kanssa
vittuun, kepun kanssa
Ehdin jo huolestua sormiesi takertelusta. Noita vieraita kieliä puhuessa menee helposti senatkin sakaisin. Koeta kestää, vaikka Kanervan sotku siittää (lue, niinkuin kirjoitin) paljon uusia äänestäjiä demareille ja kepullekin.
Eeroa ei todellakaan kaivata, kannattaa poistua takavasemmalle,kun kerran niin päätti.
Eiköhän noista ehdokkaista joku saada nuijan varteen seuraaviksi vuosiksi.
Kansakunnan kannalta se on aivan samantekevää,kuka demareita johtaa, kun ei niillä kuitenkaan ole valtaa valtiollisissa asioissa tulevina vuosina.
EVVK
on odotettavissa SDP;n valtakausi. Niin kuin aina ennenkin, kun on porvarihallitus ajanut taas tämän maan polvilleen. Siitähän on jäljet jokaisen porvarihallituksen jälkeen, eikä tämä nykyinen poikkea aikaisemmista taitamattomuudessa ja tuhovimmassaan mitenkään. Taas saa valtaväestö kyytiä. No heidän oma vikansahan se on, tätähän kansa oikein kerjäsi. Taitaa olla suomen kansa harvinaisen lyhyt muistista sakkia. Ei vaan jakseta muistaa että turpaan tulee joka kerta kun pääsee porvarihallitus valtaan, ja laskuja maksetaan piiiiiitkään jälkikäteen.
Muakaan ei oikeasti kovin paljon kiinnosta, kuka Punikkilan väkeä johtaa, olkoon sitten mies tai nainen.
Yhtään valovoimaista yksilöä siellä ei ole tarjolla. Ja kuten jo sanoin, valta lymyää toistaiseksi aivan muualla, kuin demareiden taskussa. Se, että näin on asiat, voi olla pelastus Suomelle.
hokevat mahtavat oikein tarkoittaa, tai eiväthän he tiedä sitä oikein itsekään. Saisi nämä "tosiporvarit", jotka todennäköisesti ovat niitä Visaa vinguttavia korviaanmyöten veloissa olevia pintaliitäjiä, joille on riittänyt tässä hullun nousun aikana puhdetöitä ja työsuhdeauto - pärjäisivät tosiaan tuollaisessa yhteiskunnassa kun tuntuvat haluavan .. eivät mitenkään. Nyt jo on odotettavissa että pitäisi yhteiskunnan alkaa jelppaamaan kun asuminenkin on niin kallista jne.