suomi24 rekisteröintimahdollisuudesta. Jos ihmettelette kuka olen, niin voin kertoa, että kirjoitin aikaisemmin palstalle nimim. "tukkapöllyjakorvapuusti", mutta koska jotkut turvautuvat alhaistakin alhaisempaan toimintaan kirjoittamalla minun nimimerkilläni, päätin käyttää hyväkseni tätä Jumalan suomaa mahdollisuutta ja laittaa piste moiselle toiminnalle. Joten tästä lähin minä (siis ent. tukkapöölyjakorvapuusti) tunnetaan tällä nimimerkillä, ja jos joku kirjoittaa tällä tai aikaisemmalla nimellä rekisteröimättä, se en ole minä. Terveisin nimim. taivastie
Ps. kyseinen episodi osoittaa valehtelijoiden epätoivon heidän turvautuessaan alhaiseen toimintaan, koska tietävät, etteivät voi rehellisesti (tai muutenkaan) voittaa TOTUUTTA, joka on Islamin usko!!
Ps. kyseinen episodi osoittaa valehtelijoiden epätoivon heidän turvautuessaan alhaiseen toimintaan, koska tietävät, etteivät voi rehellisesti (tai muutenkaan) voittaa TOTUUTTA, joka on Islamin usko!!
Vastaukset 25
Vanhimmat
mitä viestejä toiset ovat kirjoittaneet sinun nimimerkilläsi. Miksi et ole paljastanut niitä?
juuri paljastin. Ei ole minun asiani korjata eksyttäjiä ja jos joku uskoo valheen, sillä minä en voi mitään. Uskotko sinä?
sinun nimimerkilläsi? Olisit voinut paljastaa sen heti samassa ketjussa.
Tämä osoittaa jälleen kerran minun olleen oikeassa "kristillisestä" valehtelusta!!!!!!!
tämä kirjoitus:>Islamistien teot eivät ole terrorismia!!!!
Kirjoittanut: Tukkapöllyjakorvapuusti 17.3.2008 klo 17.08
He noudattavat Jumalan sanaa. Ei sota välttämättä kiva asia ole, mutta Jumala on määrännyt meidät siihen!<
Meinasin vastata siihen, mutta siten tuli mieleen, ettei se ehkä sittenkään ole alkuperäisen tukkiksen kirjoittama joten jätin väliin.
Oliko noin?
tai todista, että olet se, kuka väität olevasi vastamalla vaikka seuraavaan kysymykseen:
Minkä nimisiä olivat neljä "oikein johdettuja" kalifia?
Se on minun kirjoittamani! Sääli miten jotkut kristilliset valehtelijat koettavat halventaa Jumalan totuutta, missä eivät onnistu!!!
hyvä, että jollain sentään leikkaa. Ehkei sittenkään kaikkea toivoa olla menetetty, mistä ylistys Jumalalle..
pitäisi mennä!!! Vai kaipaatko wikipediaa...???
Tuleeko sitä vastausta???
epäselväksi, vastaan itse kysymykseen:
Neljä "oikein johdettua" Kalifia olivat: Abu Bakr, Umar, Uthman ja Ali (joka oli profeetan veljenpoika, ja jota shiialaiset seuraavat). "Oikein johdettu" tulee sanasta "Kalifi", joka tarkoittaa juuri sitä..
Veljenpoikia.
siinä ei ollut YKSI veljenpoika, kaikki muut olivat vain Profeetan seuraajia...
pedofiili,massamurhaaja,rasistinen kiihkoilija joka antoi muslimeille oikeuden kohdella naisia ja eri mieltä olevia huonommin kuin eläimiä.Tämä kaikki on todistettu koraanissa ja haditheissa monta kertaa.Sinunlaisesi kiihkoilija vain ei faktoista huolimatta pysty myöntämään totuutta.Olet takuulla lukenut edelliset viestiketjut ja silti sitkeästi kiellät totuuden.
....!!!???
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1000000000000010&posting=22000000033680452
......
vähän paskaa ?
ettei tarvitse asua rauhaa rakastavien muslimeiden keskellä,tänään räjäytti nainen itsemurhapommin irakissa,varmaan oikeutetusti sinusta?
Koraanin ohjeiden mukaan elävä muslimi, niin silloin se oli hänen mielestään oikeutetusti tehty...
pahoin pelkään,pelottavaa porukkaa..
olisi jonkun pitänyt kertoa Jeesuksen tuomasta pelastuksesta. Nyt se pelastumismahdollisuus meni hukkaan, koska itsarilla sitä ei saavuta kukaan.
vaihtamiseenkin jumalan suoma mahdollisuus.
Meillä ei tarvi muuta,kun painella nappeja.
En yhtään ihmettelisi...
Ehkä kyseessä on Aapon epätoivoinen yritys torjua meidät "natsistit" :D