ja tekstin sisältö olisi ollut iltapäiväpuluissa jos Koivusten keikalla olisi tapahtunut samanlainen tapaturma kuin Lauri Tähkän viime keikalla kävi.
Minkälaiset
otsikot
13705
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
ei kai ollut alaikäisiä tai ainakaan kersoja? Tosin tyhmäähän se on tollanen viinalla läträäminen keikoilla, ja vielä kossua. Viina on viisasten juoma, nyt sai Laurikin sen huomata..
mä olen ollut Tähkän keikalla, jossa se korkkasi kossupullon ja laittoi sitten kiertämään yleiseen - mukana myös alaikäisiä. Tämä tapahtui yhdelä kansanmusafestarilla. Tutut kerto, että se pullon kierrätys kuulu Tähkän jutuun. Vähän kyllä ihmettelin. Portilla järkkärit tsekkaa nuorten laukkuja ja sitten saa artistin pullosta huikat. Eikä ne kyllä ihan selvinpäin heilunu siellä lavalla itsekään - melkoisesa tuiskeessa olivat.
Tosiaankin, jos Ari olisi ollut vaan vieressä kattomassa, niin taatusti olisi otsikot taas laulaneet idols-arin känniörveltämistä.
"Idols-Ari: Viina vei sairaalahoitoon!!"
Aika laimea mutta tuollainen tuli ekana mieleen... Etusivun uutinenhan tuo olisi iltapuluissa ja sisäsivulla haastateltaisiin kimkuuseja jotka olisi valmiit passittamaan Arin johonkin alkoholiparantolaan :D
Mutta kun kyseessä Lauri Tähkä, niin ei tuollaisista "kossupulloleikeistä" (tai kiroilemisesta kännissä suorassa tv-lähetyksessä) nosteta mekkalaa. Lucahan sen sanoi: "On se Koivunen vaan jotain aivan muuta"...
Tähkä johon luca viittas siin viimesessä päiväkirjamerkinnässä??
mielestä ollut.
kyseessä oli Tero Vaara. Asiasta lisää esim. muusikoiden.netissä josta löytyy (muistaakseni?) Lucan ketjunaloitus aiheesta.
???
pitäis ehdottomasti repiä tästä iso lööppi ja tehdä koko sivun aukeama siitä, kuinka Lauri Tähkä kännissä esiintymisen ja viinan jakamisen lisäksi järkytti keikkayleisöä verenroiskeisella lavashow'laan. Kansanmusiikin rakkaat ystävät "Ismo" ja "Satu" voisivat kertoa, kuinka he ovat käyneet esim. Pelimannejen ym. tanhuryhmien keikoilla, eikä siellä ole koskaan ollut noin irstas meno. Lauri Tähkällä ei ole varaa tuollaiseen käytökseen, eivätkä kansanmusiikin rakkaat ystävät Ismo ja Satu aio enää koskaan maksaa Lauri Tähkän keikoista.
lööppeihin ja lehtiin viinahärdellin takia. Monet kiihkoilijat näyttävät taas täysin "unohtaneen", että pullo korkattiin vasta keikan jälkeen, ei sen aikana.
Tähkä muuten korkkaa kossun nimenomaan keikan aikana - ennen keikkaa ja sen jälkeen korkattujen lisäksi.
Lauri Tähkä onkin tullut tunnetuksi valmiina aikuisten artistina, eikä idolsista, joka on ollut lastenkin suosikkiohjelma.
Ai, että Tähkällä pitäisi sen perusteella olla erilaiset hyvän käytöksen säännöt. Eiköhän niitten pitäisi olla kaikille samat, vai miten perustelet asiaa lapsillesi? Onko mielestäsi ok, että Tähkä kiroilee juopuneena televisiossa primetime -aikaan?
mieleeni heti kun lukasin jutun. Herreguud, mikä julkinen lynkkaus olisi menossa jos tämän olisi tehnyt Ari.
Sekun sattui olemaan se mielipuoli pohjanmaalta, juoppohullu räyhääjä, niin se on vain "niin ikävästi sattui tälläkertaa"juttu.