Uralin perhonen

Tekotaiteellista paskaa ja kuolleen puolustuskyvyttömän marsalkan häpäisyä.

Viherpunikit haluaa tuhota kansalliset arvot ja yhteisksi koetun historian.

Tilalle tarjotaan solidarisuuden kaapuun kätkeytynyttä hirviötä nimeltä"islam".

Olisi pitänyt ampua punikkeja PALJON enemmän niin ei olisi tuollaisia paska-animaattioiden tekijötäkään.
5193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

miten paljon vihaa lesbot tuntevat itsenäistä Suomea kohtaan.

Äänestä

Se hirviö nimeltä "Islam" on juuri yhtä suvaitsevainen pilakuvien suhteen mitä tietyt ihmiset NUKKEANIMAATION suhteen. Paskan taiteellisuus (ja toisinpäin) on hyvinkin katsojasta riippuvainen. Itse sanoisin että tämä tuore Tali-Ihantala - elokuva on ihan hirveää paskaa. En tosin ole sitä nähnyt mutta arvostelujen perusteella se loukkaa elokuvan harrastajan pyhiä arvoja saada nautittava elokuvakokemus :)

Näin itse välähdyksiä animatiosta mutten jaksanut seurata loppuun kun en alkuakaan nähnyt. Ei se niin tärkeä asia ollut minulle. Mannerheim teki hyvää työtä talvisodassa mutta ei haukku haavaa tee, varsinkin kun kyseessä on henkilöstä irti revitty karikatyyri.

Äänestä

marski homo? Mitä tuollaisesta hilluu ?

Äänestä

kun hermostuivat muhammedin pilakuvasta. Sinäkin kunnon luterilaisena poltat pinnasi, Marskin homottelusta.

Äänestä

meneillään 90-vuotta vapaussodasta. Tietty joo kuolleita vastaan on helppo hyökätä, kun eivät iske takaisin. Näkeehän tuon, että se oli juuri Mannerheim joka siinä piti olla, vaikka sinällään häntä ei olisi tarvinnut sekoittaa teokseen mitenkään. Kyseessä ei ollut mikään historiallinen teos. jossa oli muita merkittäviä henkilöitä. Noh sitä se on.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Sairasta! kirjoitti:

Tekotaiteellista paskaa ja kuolleen puolustuskyvyttömän marsalkan häpäisyä.

Viherpunikit haluaa tuhota kansalliset arvot ja yhteisksi koetun historian.

Tilalle tarjotaan solidarisuuden kaapuun kätkeytynyttä hirviötä nimeltä"islam".

Olisi pitänyt ampua punikkeja PALJON enemmän niin ei olisi tuollaisia paska-animaattioiden tekijötäkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu