Pohjanmaa ja

ei vielä tiedä mitään, kun Kaleva ei ole uskaltanut julkaista mitään. Liekö Kalevalaiset nyt tavara sukassa, omat ja lainatut rahat menneet?
2474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ehkä ne ovat järkeviä eikä kerro mitään keskustelu palsta huuhaata vaan odottaa fakta tietoa.

Äänestä
  • Kalevassa taloussivuilla on artikkeli WinCapitan katoamisesta. Sen verta varovaisesti kirjoitettu, että lienee kalevalaisten joukossa kusetettuja

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puoli Suomea kirjoitti:

ei vielä tiedä mitään, kun Kaleva ei ole uskaltanut julkaista mitään. Liekö Kalevalaiset nyt tavara sukassa, omat ja lainatut rahat menneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu