Eli kysymys naisille... jos sisääntullessa tulee "kuiville limakalvoille" sisään ja paikat repeää niin turtuuko siihen sen aktin aikana? Sattuuko se koko ajan ja X - ajan sen jälkeen kunnes paranee vai voiko siitä aktista silti nauttia jossa se on mennyt?
Kipu sisääntullessa...
...turtuuko siihen?
1398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Naisen limakalvot ovat paksummat kuin peräsuolen limakalvot ja kestavät enemmän käsittelyä. Peräsuolta ei kuuluisi käyttää seksiin ollenkaan koska haavaumat mahd., sulkijalihakset vaurioituvat jne.
Sisäänmeno silloin, kun naisen limakalvot ovat kuivat, aiheuttavat pieniä haavaumia, jotka nirhautuvat lisää rikki, ellei naiselle anneta mahdollisuutta/aikaa kiihoittua. Haavaumat limakalvoilla altistavat sukupuolitaudeille ja muille gynekologisille tulehduksille, jotka ovat varsin infernaalisia.
Jos olet yhtään ymmärtäväinen, huolehdit että
partnerisi on valmis yhdyntään. Liukuvoiteesta on myös apua. Kondomi on suositeltavaa: monethan käyvät esim virossa seksituristeina ja saavat sietä mahd aidsin, joka on kovasti leviämässä heteropiireissä. Et välttämättä tiedä kuka ja millainen tyyppi naisesi edellinen partneri saattoi olla.
Pieni kipu aluksi voi johtua hetken ahtaudesta: Kuulostele!