Winjutut häipyi tai,ei se tuu sen paremmaks v....lla täällä toisille.Kuinka moni suomessa lottoaa viikottain saamatta koskaan mitään.Joku saa rahaa toinen ei huolimatta wincapitalista ym.
Lopettakaa jo.Win-jutut..
Hölmöt
6839
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
niin kovaa clubin nimeen, että eiköhän ole ihan syytäkin lyödä vähän takaisin.
wincapita ei ole verkostomarkkinointia. He voisivat mennä jonnekin muualle keskustelemaan.
ei ole omaa palstaa pyramidi/ponzi huijatuille
Siinä nyt vaan verkostomarkkinoidaan pelkkää huijausta, kun jotkut verkostomarkkinointipuljut markkinoi lain vaatiman minimimäärän ihan oikeaa tavaraa, ja vain se loppuosa on pyramidi-rahankeruuta.
Raja "kulkukauppiasverkoston" ja rahankeruupyramidin välillä on häilyvä. Toisessa ääripäässä on 100% rikollinen WinCapita ja vastaavat. Toisessa sitten ehkä joku TupperWare (joka on ihan oikea, arvokas brändi), jossa tuotteiden myynti taitaa oikeasti olla se pääasia (oma käsitys ja päätelmä, ei henk.koht. kokemusta, voin olla väärässäkin), ja uusia myyjiä riistetään niin vähän kuin mahdollista.
Väliin mahtuu sitten se kasti, jossa uusia myyjiä riistetään niin paljon kuin laillisesti mahdollista, ja niin iso osa rahoista kuin vaan on laillista tulee uusilta jäseniltä liittymismaksuina, myytävien ylihintaisten tuotteiden pakollisina minimi-ostiona yms yms.
TOSITV:n pitää kyllä jatkua, muuten edess tylsä työpäivä!
on juuri hyvä väittely käynnissä tuossa alapuolella =). Ilmeisesti joku amissijoittaja, joka lähdössä kohta kouluun, mutta kerkeääpä tässä vähän aikaa vääntää.