Eräs henkilö sanoi että saa imettyä netistä sen täydellisen totti ohjelman jossa kuorma-autokortin teoriakoe jne.Onko kellään tietoa mistä varmaan jollain dc ohjelmalla?
totti
ohjelma
145711
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
että puhuu paskaa jos väittää saavansa jostain teoriakokeet ladattuna...eikä ole kaikilla sama koe edes...
Harjoittelin sillä totti ohjelmalla, kyllä sen saa imastua ihan helposti...
Mulla oli kanssa mutta kone sekos ja se katos ;(
jos vain viitsisit kertoa mistä saan sen??
olis tarvettakin nyt
Ei ole ollut Tottia vuosiin. Ei ehkä enään sillain kauheen hyvin ajantasasia kyssäreitä..Menen Netreeniin
Saahan niitä kokeita harjoitella autokoululla (luultavasti katsastuskonttorillakin, jos kone ei ole varattu kokeesta maksaville..) tai sitten voit käydä lainaamassa kirjastosta vastaavan cd-romin.
Ja saahan ennen koetta tutustua muutamaan mallikysymykseen. Ja jos osaat ajaa oikeassa elämässä hyvin, niin kyllä se koekin läpi menee. Pitäähän ajossa muistaa liikennesäännöt samalla tavalla kuin kokeessakin.
ei o tietoo
I AM Spercultex Adamantium
Yeah, yeah! Looser
Katsastuskonttorilla tehtävää kuljettajantutkinnon teoriakoetta ei ole tarjolla harjoitteluun, se on vain koekäyttöön. Kuvat ja kysymykset omistaa Trafi.
Netistä on löydettävissä ilmaisia/maksullisia harjoitteluohjelmia teoriakoetta varten, mutta kysymykset ja kuvat eivät ole täsmälleen samoja kuin varsinaisessa kokeessa.
Eikö ole tärkeämpää osata varsinainen asiasisältö kuin tankata ja harjoitella joitain tiettyjä kuvia ja kuvia päästäkseen teoriakokeesta läpi?
urpo
No nyt sen Totti ohjelman saa ladattua ilmaiseksi tuolta EasyApps.fi verkkokaupasta. Hyvin pelasi mutta vaan Windowsilla. Eipä tarvi muuta.
Eivät vastaa tämän ohjelman tehtävät enää oikeaa koetta. Valokuvia ei ole käytetty oikeassa kokeessa enää pariin vuoteen.
Siis onko pelkillä tekstikysymyksillä vai piirustuksilla vai miten?
Mahtaa eräs henkilöllä olla todella tiukka imu. Kuka hän mahtaisi olla :O