Kannattaisi ihmisten nyt rauhoittua ja miettiä kuka ne rahat sinne sijoitti. Olitko se sinä itse joka nyt kitajaa niiden perään. Luuletteko saavanne pankista rahat takaisin jos olette sijoittanut johonkin pankin juttuun ja tullut tappiota. Käykääpä vaikka kysymässä pankista tätä asiaa. Teidän täytyy nyt vain nuolla itse haavanne.
KOITTAKKAA OTTAA JÄRKI
KÄTEEN
3669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ja maaritteli ja ketä. Nuole sä vaan pesismailaa.
ja antakaa poliisien hoitaa.
No mihinkäs sinun mielestäsi ne rahat sijoitettiin? Jos tämä on huiputus, niin onko se samalla sijoitus? Ymmärrätkö? Tämä on siis jompi kumpi.
Minkä ihmeen takia jonkun pitäisi olla maksumies, jos toinen vie huijauksella sun rahat. Ei pidä olla maksumies toisen miehen bemarille. Annatko sinä naapurin pamputtaa omaa vaimoasi? No, ehkä sinä annat, mutta minä en.
Jos tämä onkin sijoitus, niin rauhassa odotellaan, ja sen jälkeen kerätään tuotot. Ei täällä palstalla totuus tule paljastumaan vielä vähään aikaan.