Sinne meni rahat, huomenna poliisille

rikosilmoitus. Kyllä ottaa nyt niin paljon päähän kun piti lähtee mukaan moiseen huijaukseen ja eihän sinne menny kuin 12000€. Että tämmöstä.
1773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olet kunnon mies. Nielet katkeran kalkin ja
tunnustat tappiosi. Rehellisyytesi ansiosta pääset
asian yli nopeasti ja voit jatkaa taas eteenpäin
-paljon viisaampana kuin ennen. Myös poliisille
ilmoitus on tärkeää, jotta syylliset saadaan kiinni.

Juuri näin pitää tehdä.

(Itse en ole sijoittanut mitään. Koko asiasta
kuulin vasta radiosta).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tekemään kirjoitti:

rikosilmoitus. Kyllä ottaa nyt niin paljon päähän kun piti lähtee mukaan moiseen huijaukseen ja eihän sinne menny kuin 12000€. Että tämmöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu