Kuopijossa on sponsoorit jotenkin...

ja lisäksi kateissa... johtuskohan jotennii siitä, että toisten immeisten persnahoista revityillä raholoilla ostetut asunnot, veneet ja autot voip mennä valtiolle... voe voe... kyl täs alkaa tuntua, että jokin ylempi voima on sittennii olemassa. Näitten puolest ei voe ku tuntee vahingonilloo... HA HA

rahansa tähän kotkotukseen menettäneiden puolesta pittee olla pahoillaan...

nimimerkki "onneksi ei tullunna lähettynä ite mukkaan, vaik' kuinka vokottelivat"
154602
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Eiköhän KRP järjestä runsaasti aikaa näille kavereille omaisuuden realisointiin ja suomesta poistumiseen.

Kuten kuppasivat tutkinnankin aloittamisessa.
Laiton rahankeräys ei ole asianomistajarikos.

Lainaus:
"- Kun perusteet virka-avun saamiseksi täyttyvät, asiassa edetään. Moneybookers voi olla tämän jutun tutkinnassa todellinen kultakaivos, Ranta-aho arvelee."
lähde:http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/arkistot/talous/2008/03/625359

Koskakohan nämä perusteet täyttyvät.. Juhannuksena vai joulun alla ?

Äänestä
  • Eikös sijoitusosuuksien kavallus kuitenkin ole asianomistajarikos? Ihmisten ei pitäisi tyytyä rahankeräysrikoksen tutkintaan, vaan tehdä ilmoitus petoksesta ja kavalluksesta ja kohdistaa se "sponsoriinsa". Tällöin voisi ainakin sen 20 % periä lyhyen kaavan kautta.

    Äänestä

  • kavallus kirjoitti:

    Eikös sijoitusosuuksien kavallus kuitenkin ole asianomistajarikos? Ihmisten ei pitäisi tyytyä rahankeräysrikoksen tutkintaan, vaan tehdä ilmoitus petoksesta ja kavalluksesta ja kohdistaa se "sponsoriinsa". Tällöin voisi ainakin sen 20 % periä lyhyen kaavan kautta.

    Sponsorin valheiden uskominen antaa vain rikolliselle etumatkaa siirtää omaisuutensa viranomaisten ulottumattomiin.

    Usko sponsorin tarinoita ja hetken kuluttua huomaat, ettei sponsori olekkaan enää tavoitettavissa tai jos on niin todetaan varattomaksi.

    Äänestä

Kuopiossa sponsorit ovat hoitaneet asiansa esimerkillisesti. He ovat pitäneet jäsenet ajan tasalla. Siksi täällä ei ole ongelmia.
Jäsenet tietää, että Clubi aukeaa (päivämääräkin tiedossa). Samoin, että mitä tutkittiin, rotat on poistettu, henkilöllisyydet tarkistettu ("Aku Ankat" poistettu)==> rahanpesu ja verojen kierto ei enää onnistu. Treidaus on toiminut koko ajan ja tulos on erinomainen (pipsit tiedossa).
Mediapellet hävetkää.

Äänestä
  • jatkuu ja toiset vaan uskoo. Mitä kauemmin valehdellaan sitä suurempi viha siitä nousee. Kissa pöydälle siellä Kuopiossakin.

    Äänestä

  • Loistava provo. Olihan se? Ei kai kukaan oikeasti ole noin typerä.

    Äänestä

  • sellofg kirjoitti:

    Loistava provo. Olihan se? Ei kai kukaan oikeasti ole noin typerä.

    joo on ne ostellu asunnot,autotmönkijät ja sun muut. Panamassakin kävi yx

    Äänestä

  • Kuopiossa on ihan oikeasti tällainen meininki, ja tänään tullut kuulema vielä todella paljon lisää tietoa!! Joku on sekottanu niitten kalakukkoihin jotain!!!!

    Äänestä

  • kuulema provo!! kirjoitti:

    Kuopiossa on ihan oikeasti tällainen meininki, ja tänään tullut kuulema vielä todella paljon lisää tietoa!! Joku on sekottanu niitten kalakukkoihin jotain!!!!

    meuhkaavan jopa pääsiäiseksi aukeavan! Onko nämä hullut langennut pelkästään Kuopion osalle, vai onko muuallakin samanlaisia?

    Äänestä

  • Täällä pohjanmaalla on tiedossa, että kauppaa käydään koko ajan. Pipsit yli 300 jo tässä kuussa.

    Äänestä

Onko joku aivan erityisen vaisuna? Ainakin leivosmies, vakuutuspelle ja ministerin kaima kulkevat seinänvieriä pitkin ja vilkuilevat taakseen!

Ja ihan syystä!

Onko vielä muita?

Äänestä
  • Tai sulle ei enää myydä leivoksia eikä myönnetä vakuutuksia!

    Äänestä

  • klubilainen kirjoitti:

    Tai sulle ei enää myydä leivoksia eikä myönnetä vakuutuksia!

    Hyvä vasikka elää juomallakin eikä tarvitse sen yhden leipomon leivoksia eikä työttämän miehen olemattomia vakuutuksia.

    Ja samoin käy vielä sinullekin.

    Ja loppuun kuuluisa lainaus - ja mitään ette voi

    ;-))

    Äänestä

  • ...kun kerran vielä ihan viime viikolla ois kannattanu liittyä.... **keleen *yrpä!!!!
    Ja on vielä "kaveri"??? Tai oli... **ttu! Onnex tuo oma pää vielä toimii.

    Äänestä

Tee jo rikosilmoitus, jos et ole jo ehtinyt.

Sponssit pitää saada vastuuseen! Ylätasoa tuskin ulkomailta löydetään, mutta sponssit vaan jonon jatkoksi !

Mitä pidempään vitkuttelet, sen enemmän ehtivät sotkea jälkiä.

Eli jokaisen etu on, että teet rikosilmoituksen mahdollisimman pian.

t. nimim. "sponssit häkkiin"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaisuja.. kirjoitti:

ja lisäksi kateissa... johtuskohan jotennii siitä, että toisten immeisten persnahoista revityillä raholoilla ostetut asunnot, veneet ja autot voip mennä valtiolle... voe voe... kyl täs alkaa tuntua, että jokin ylempi voima on sittennii olemassa. Näitten puolest ei voe ku tuntee vahingonilloo... HA HA

rahansa tähän kotkotukseen menettäneiden puolesta pittee olla pahoillaan...

nimimerkki "onneksi ei tullunna lähettynä ite mukkaan, vaik' kuinka vokottelivat"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu