VIELÄ ELÄÄ

Ei se p..kele tähän jäänyt

Nyt kun näin lähellä ollaan, niin Helmisen nimeen KAIKKI HALLILLE PERJANTAINA. Ja kärpät nurin vaikka huutamalla..ILVES PELAA OULUSSA VIELÄ TÄLLÄ KAUDELLA siitä lähdetään että kärpät saa kerrankin ansaita mahdollisen menestyksensä.

JA KYLLÄ, OLEN JOKATAPAUKSESSA YLPEÄ ILVEKSESTÄ, MENI MITEN MENI.
Jos kärpät jatkaa, niin katotaan miten hyvin muut pärjää poronpurijoille.

8

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maalitykki

      ilves Tiputtaa Kärpät kesälomalle ja Pelicans bluesin

    • mmjklms

      Toivon että Ipa Menee Mitallipeleihin saakka ja mestaruuteen asti..Raipe saisi ansaitun Lopetuksen

    • -POROMIES INARISTA-

      Ai miten niin "Kärpät sais kerrankin ansaita menestyksensä"?

      Kärpät on todellakin ansainnut menestyksensä. Ei ole montaa vuotta, kun kärpät pelasi konkurssin vuoksi kakkosdivarissa. Sieltä se raivasi tiensä silloiseen 1.divariin, eli Fazer-liigaan. (Jossa pelasi vielä kaudella 2000-2001).

      Useiden yritysten jälkeen kärpät sitten nousi liigaan, ja oikeasti pelaamalla, eikä ilmaiseksi kuten Pelicans. Kärpät osoitti kuuluvansa liigaan sijoittumalla heti eka kaudellaan neljänneksi (ja pudotti suurseura Jokerit kesälomille).

      Siitä lähtien menestystä on tullutkin aika tasaisesti. Mutta ennenkaikkea pelaamalla on Kärpät menestyksensä ansainnut. Kun voittaa pelejä, ja kannattajina on oikeasti puoli suomea, tulee sitä rahaakin, joka sitten auttaa menestymään myös jatkossa.

      Perjantaina Ilves kaatuu maalein 1-3.

      • maalivahdinkin

        nykyiset päästää 5 maalia ottelussa, eli se on sitten ipalle 5-3.


      • molari
        maalivahdinkin kirjoitti:

        nykyiset päästää 5 maalia ottelussa, eli se on sitten ipalle 5-3.

        päästää 6-7 maalia pelissä, joten ei haittaa yhtään, jos kärppien maaliin menee 5.


      • jatkatte...
        molari kirjoitti:

        päästää 6-7 maalia pelissä, joten ei haittaa yhtään, jos kärppien maaliin menee 5.

        jää pronssikin haaveeksi.


      • haaveeksi,
        jatkatte... kirjoitti:

        jää pronssikin haaveeksi.

        vaan mestaruus tulee vaikka ilman molaria. Kärpistä löytyy maalintekotaitoa sen verran, että on aivan sama, vaikka maalissa olisi vanha polkupyörä roikkumassa ylärimasta.


      • toivottavasti
        haaveeksi, kirjoitti:

        vaan mestaruus tulee vaikka ilman molaria. Kärpistä löytyy maalintekotaitoa sen verran, että on aivan sama, vaikka maalissa olisi vanha polkupyörä roikkumassa ylärimasta.

        et pety pahasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      63
      10154
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      19
      6914
    3. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      75
      6786
    4. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      100
      6220
    5. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      79
      5256
    6. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      44
      4978
    7. Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa

      Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh
      Maailman menoa
      60
      4443
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      15
      4342
    9. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      32
      4323
    10. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      46
      4160
    Aihe