Akne melkein ohi.

Terve, roa kuuri loppui 2 viikkoa sitten ja iho on todella hyvin parantunut, nyt kuitenkin ilmestyi 1 pienoinen finni. Niin ajattelin kysyä, että olisiko mitään hyvää sarjaa millä nyt kannattaa pitää ihoa kunnossa vaikka aknea ei enään suurimmakseen ole?

Mahdollisemman paljon vastauksia ja kiitos etukäteen!
2669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

en ainakaan keksi mitään sarjaa millä ihon pystyy pitämään kunnossa, parempi kun ei liikaa hinkkaa ja pese ihoa ni ei ärsyynny liikaa.. ja mun mielest kannattaa välttää liian hajustettuja tuotteita, varsinki jos on herkkä iho. suosittelen apteekin tuotteita, tai oriflame..
ja terveet elämäntavat on varmaanki paras jälkihoito..? =)

Äänestä
  • itse pesen vaan iltaisin meikit pois Erisanilla ja käytän erisanin kosteusvoidetta. Apua kun katsoin kuviani akne-ajoilta ja purskahdin itkuun. Toivottavasti se painajainen ei enää ikinä palaa. Pelottaa tosi paljon, 3vko on tullut oltua ilman sitä iki-ihanaa roaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


justdoit kirjoitti:

Terve, roa kuuri loppui 2 viikkoa sitten ja iho on todella hyvin parantunut, nyt kuitenkin ilmestyi 1 pienoinen finni. Niin ajattelin kysyä, että olisiko mitään hyvää sarjaa millä nyt kannattaa pitää ihoa kunnossa vaikka aknea ei enään suurimmakseen ole?

Mahdollisemman paljon vastauksia ja kiitos etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu