Hei kaikille!
Aloitin musiikkiopinnot rohkaistuna näin aikuisiällä. Löysin ilmoituksen, jonka haluan jakaa muillekin:
Tervetuloa soittamaan Musiikkikoulu MinjArt:n!
Opettajat Sibelius-Akatemiasta tai stadiasta!!!
Opetusta 3-80vuotiaille, alkeista ammattiopintotasoon!
Oppiaineet:
Viulu
Kitara
Teoria
Orkesterit
Viulumuskari
kuoro
Ryhmä-, yksityis- ja kamarimusiikkiopetusta!
Tehokursseja, oppilaskunnanhallitus, virkistyspäiviä!
Kerta-, kuukausi- ja lukukausimaksumahdollisuudet. (15e/50e/250e)
Keskimäärin 1 kpl 60min tunteja maksaa n. 12e ja sivuaineet 5-10e.
Lasten tunnit 30min-(10e/25e/135e.)
Nyt mukaan! Katso kotisivut!
Musiikkikoulu MinjArt
[email protected]
p. 044 5934 930
www.toimisait.com/tmi-minjart
Tämä ilmoitus sai minut innostumaan. Olen nyt 40 nainen ja aloitin viuluopinnot 2kk sitten. Yllätyksekseni olen oppinut muutamassa kuukaudessa jo melodioita, jotka ovat tunnistettavissa. Kappaleet kuulostavat oikein upeilta korviini. Minulle aina sanottiin, ettei aikuisena voi aloittaa musiikkiopintoja ja olen epämusikaalinen. Pötyä! Olen saanut paljon iloa.
Onko kellään muulla samanlaisia kokemuksia`?
-Maija
Aloitin viuluopinnot aikuisena!
7
671
Vastaukset 7
- mainostaa!
.Oletko kyseisen koulun yrittäjä, kun täällä mainostat?
- läpinäkyvä
Just. Kuinkakohan mulla ei tule mieleenikään kopioida omasta koulustani hakuilmoitusta yhteystietoineen... En ole ikinä ajatellut, että voisin sitä käyttää ajatusten vaihtoon. Aika jännä juttu.
- ja heti!!!
Eikö riitä rahanimijälle opiskelijoita, kun pitää täällä itseään mainostaa? Hyvän opettajan ei tarvitse mainostaa, koska oppilaita tulee muutenkin.
- Sankonleo
Hei! Olen itse 20 vuotta ja unelmoinut viulunsoitosta yli kaiken ja viimein aloin keräämään rahaa ja rohkeutta aloittaa. Onko Helsingissä kyseistä koulua?
- Sankonleo
Ja soitatko vieläkin?
Voin kanssa MinjArttia kehua ilomielin! Kävin Minjan tunneilla iästä 5-12 ja tunnelma on rento ja opin todella nopeasti :)
- Femme5
Ihanaa! Huippua kun tälläinen on nykyään mahdollista. Aina voi oppia! Pötypuhetta että olisi aloitettava 5 vuotiaana tms. Sama juttu baletin kanssa. Voi aloittaa aikuisena!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27437- 33415
- 66409
- 32405