Karhulan torin pysäköinti

On ihmellistä, että torin pysäköintiä ei voida muuttaa kiekolliseksi. Tuntuu aivan siltä, kuin joku haluaisi tehdä kiusaa torin yrittäjille. Luulen, että jos Y**yrä perustaisi alueelle jonkinlaisen liikkeen, niin muutos tulisi heti. Miksiköhän?
6975
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Onneksi olkoon. Jos tämä on sinun suurin ongelmasi niin olet onnellinen ihminen. Vai pitääkö vain päästä valittamaan vanhasta tottumuksesta?

Äänestä
  • Ei. Et vaan nähnyt metsää puilta. Asioita voi katsoa laajemminkin, kuin vain tuijottaa omaan napaan.

    Äänestä

Mikäs muu?

Äänestä

Pysyköön maksullisena niin aina löytyy tilaa parkkipaikalta, ennen kaikki paikat oli täynnä liikkeenharjoittajien ja myyjien autoja.
Kuka ei halua maksaa, menköön aamulla tai iltapäivällä asioimaan.

Äänestä
  • pitäisi kyllä paikat kierrossa, luulisin. Rahastahan tuskin on kysymys, koska tyhjänä olevat paikat ei tuota kyllä mitään. Lienee päinvastoin.

    Äänestä

sanottu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pekka Perillä kirjoitti:

On ihmellistä, että torin pysäköintiä ei voida muuttaa kiekolliseksi. Tuntuu aivan siltä, kuin joku haluaisi tehdä kiusaa torin yrittäjille. Luulen, että jos Y**yrä perustaisi alueelle jonkinlaisen liikkeen, niin muutos tulisi heti. Miksiköhän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu