Perussuomalaisten Timo Soini vei SDPn

Pysyvästi alamäkeen, Soini nappasi sen mikä oli tarjolla. Joko tästä suunnasta on tullut pysyvää? Milloin Perussuomalaiset ohittaa SDPn kannatuksen? Kuka tietää?
2138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

samoin kun entisen alokkaan tehdä uusi asento,eikä korjata vanhaa.
Noita puolueita on niin paljon,että SDP voitaisiin hyvin lopettaa.Vasemmistoliitto ja kokoomus pysyisivät hoitamaan työläisten asiat kuntoon.

Äänestä
  • Jos luet historiaa niin SDP,vaikka olikin työväenpuolue Suomen itsenäistymisen aikana esti kommunistien vallankumouksen.
    USA:antoi jopa rahallista tukea SDP:lle kommunistien vallan hajoittamiselle.
    Ja sinäkin olet nauttinut näistä SDP:n vuosikymmenien aikana ajamista hyvinvointi palveluista.
    Pahasti näyttää siltä,että oikeistohallitus ehtii ajamaan nämä saavutetut edut alas tämän neljän vuoden aikana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aatu kirjoitti:

Pysyvästi alamäkeen, Soini nappasi sen mikä oli tarjolla. Joko tästä suunnasta on tullut pysyvää? Milloin Perussuomalaiset ohittaa SDPn kannatuksen? Kuka tietää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu