Kiitos,

demarien alamäen alkamisesta. Kyllä kansa lukee lehtiä, katsoo telkkaria ja TIETÄÄ. Keskustan kannalta on hyvä, että Tuomiojan ja Kanervan kaiken kattava huomiohakuisuus ja "leikillisyys" on noteerattu. Molempien herrojen elkeet ropisevat jyviä meidän laariin. Kunnallisvaalit lähenevät.
297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja häviötä seuraavassakin oikeusasteessa ja huhtikuun Hymy-lehteä Kanervasta. Siinä taas kannatukset notkahtavat, ja demarit kirivät johtoon.

Äänestä
  • Demareilla ei ole mitään mahdollisuuksia. Ettehän te saa edes omia ehdokkaitanne yhteistyöhön. On sovittu kiertueita ja kaartueita, ja jokainen vetää täysillä välistä.

    Hyvä vaan kun suurin vihollinen tai vanhoillinen löytyy omista riveistänne. Tykittäkää vaan kannatuksenne pohjalukemiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


bensa-Erkki kirjoitti:

demarien alamäen alkamisesta. Kyllä kansa lukee lehtiä, katsoo telkkaria ja TIETÄÄ. Keskustan kannalta on hyvä, että Tuomiojan ja Kanervan kaiken kattava huomiohakuisuus ja "leikillisyys" on noteerattu. Molempien herrojen elkeet ropisevat jyviä meidän laariin. Kunnallisvaalit lähenevät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu