Raamatussa sanotaan, että Jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen. Raamatussa Jumala kuvataan valkoihoisena miehenä ja Hänen poikansa Jeesus Kristus oli luonnollisesti myös valkoihoinen.
Mustaihoinen ei ole Jumalan kuva, joten ymmärrätte kantani ilman että sitä tarvitsee tähän erikseen kirjoittaa. Oletteko koskaan ajatelleet tätä oleellisen tärkeää asiaa?
Mustaihoinen ei ole Jumalan kuva, joten ymmärrätte kantani ilman että sitä tarvitsee tähän erikseen kirjoittaa. Oletteko koskaan ajatelleet tätä oleellisen tärkeää asiaa?
Vastaukset 11
Vanhimmat
VALKOIHOINEN MIES?! Tuota kutsutaan antropomorfiseksi jumalakuvaksi. Sen pitäis häipyä noin 7 ikävuoden jälkeen.
...arjalaisessa rotuopissa. Älä kyseenalaista Suuren Johtajan ideologiaa.
Sä ot mengele ihan käsittämättömän räikeä provo, tai sit oot antanu ton saatanallisen ideologian aivopestä itses ihan täysin... Jeesus oli muuten todennäköisesti arabin värinen - mieti sitä. Ennemmin tää valkoinen iho on joku Kainin merkki, kun miettii miten me ollaan muita ihmisiä kohdeltu. Ja muuten, sillä ihon värillä ei ole minkäänlaista merkitystä siihen, kenen kuva Jumala on...
Kun Jumala oli luonut ihmisen, Perkele oli tästä kateellinen ja halusi pilkata Jumalan luomistyötä. Niin Perkele loi mustaihoisen pilakuvan Jumalan luomuksesta, ihmisestä.
Afrikkalais-amerikkalaisen Nation of Islam -lahkon mukaan Valkoihoiset ovat demonien luomuksia.
Siinä sinulle mietittävää...
Tehtäiskö yhteispäätös, ettei vastata Mengelelle?
Tällä palstalla ei tarvis mun mielestä liikkua ihmisten, joiden IHAN AINOA TARKOITUS on provosoida PUHTAAN RASISTISILLA jutuillaan.
Parasta olla noteeraamatta tästä lähtien. Niin minä teen, en aijo enää käydä edes lukemassa hänen vastauksiaan.
tehtyä ehdotusta.
Antaa henkisesti sairaiden rasistien olla omissa oloissaan.
...ei ole kuollut vaan elää jokaisen arjalaiseen rotuoppi-ideologiaan uskovan sydämessä. Jumalan johdatuksella kuljemme aateveljien ja -sisarien kanssa rinnakkain kohti yhteistä päämääräämme hakaristin viitoittamalla tiellä murskaten alempirotuisten ja siionistien vastarinnan arjalaisen rodun ylivoimalla.
Jumala on kanssamme oikealla tiellä.
Sieg Heil!
arjalaiset olivat etelä-intiassa eläviä
tummaihoisia ihmisiä jotka loivat oman
kastijärjestelmän tästä täytyy vetää se
johtopäätös että heidän jumalansa oli musta
ja näin tulee todistetuksi että musta on kaunista !
eläköön suuri musta Johtaja !
loistavaa. valkoista rotua älköön sotkettako mustaan.
...tohtorisetä kirjoittaa mulle lisää Diapameja, kun entiset on lopussa. Hinnasta voidaan sopia...